توضيحات پروژه

صفحه اختصاصی شرکت ویستا بست

پروفیل در و پنجره یو پی وی سی

درباره ویستا بست


شرکت ویستا بست در سال ۱۳۸۲ به ثبت رسید و از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در زمینه تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی آغاز کرد و طی ۳ سال توانست به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این حوزه در ایران تبدیل شود. ویستا بست بعنوان یکی از پیشگامان صنعت پلیمر و تولید در و پنجره یو‌‌‌‌‌‌پی‌وی‌سی براساس استانداردهای بین‌المللی اولین دارنده گواهینامه رال آلمان در سطح کشور می‌باشد.
این شرکت با توجه به نیاز روز افزون بازار ساختمان، تنوع محصولات تولیدی خود را به ۴۳ قالب در انواع ۳ محفظه‌ای، ۵ محفظه‌ای و کشویی و ۷ رنگ لمینیت، ارتقاء داده و در حال حاضر با ۱۳ خط تولیدی و ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰۰۰ تن، محصولات خود را عرضه می نماید.

پروفیل سه محفظه‌ای

ویستا بست تا کنون موفـق به ارائه ۲۵  قالب پـروفیل در سـری سه محفظه ای با عرض ۶۰ میلی مـتر گردیده است که توانایی سـاخت انواع در و پنجره های یو پی وی سـی را ایجاد می نماید. این سری از پروفـیل ها طبق اسـتاندارد های رده اول این صنعت که از جمله آن رعایت ضـخامت ۳ میلی متر برای دیـوارهای اصلی پروفیل می باشد؛ با رعایت سلایق لطیف و ظریف در معماری ایرانی طراحی و تولید گردیده است. همچنین در این سری با توجه به وجود پروفیل های خاص بازسازی قابلیت تعویض پنجره های قدیمی را بدون تخریب، به راحتی امکان پذیر می کند

تکنولوژی

ترکیب مواد به کار رفته در ساخت پروفیل در و پنجره یو پی وی سی ویستابست با توجه به سخت ترین شرایط آب و هوایی مناطق مختلف جغرافیایی کشور ایران انجام می گیرد که توسط آزمایشگاه پیشرفته SKZ آلمان، آزمایشگاه مرجع استاندارد رال آلمان و شرکتهای با تجربه اروپایی مورد آزمون و تائید قرار گرفته است.
ویستابست در‌زمینه صنعت تولید پروفیل دروپنجره یوپی‌وی‌سی از برترین فرمولاسیون روز دنیا و با‌کیفیت ترین مواد اولیه استفاده می‌کند.
این مواد پس از تخلیه در انبار مجدداً مورد آزمایش قرار گرفته و سپس در بخش میکسینگ،توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک «شرکت رایملت‌هنشل » Reimelt Henschel آلمان برای تولید پروفیل ترکیب می شوند.

میکسینگ


به منظور تولید پروفیل های در‌و‌پنجره یو‌پی‌وی‌سی، تهیه و تدارک و آماده سازی مواد اولیه پلیمری و غیرپلیمری متفاوت با یکدیگر صورت می‌پذیرد
ویستابست با برخورداری از ماشین آلات پیشرفته و کاملاً اتوماتیک و نیز بهره‌گیری از با کیفیت‌ترین تولیدکنندگان سیستم‌های میکسینگ‌ « شرکت رایملت هنشل آلمان » و انتقال مواد بدون دخالت نیروی انسانی، سعی در ارائه کیفیت بالا و یکسان دارد.

اکستروژن


فرآیند تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی و کیفیت آن با فاکتورها و متغیرهای فراوانی رابطه مستقیم دارد.
بر این اساس ویستابست با به رهگیری از دانش بهترین تولیدکننده تجهیزات تولید این محصول « شرکت گراینر اتریش » و همچنین برخورداری از بهترین اکسترودرهای موجود در اروپا « کراس مافای آلمان »، در جهت کاهش فاکتورهای متغیر ماشین آلات و دستیابی به بهترین کیفیت بر اساس استانداردهای اروپایی تلاش می‌کند.

پروفیل پنج محفظه‌ای 

ســری پــروفیل‌های پـنـج محفظه‌ای
ویستا بست ضمن بررسی نیاز بازار و در جهت پاسخگویی به کلیه شرایط جوی، اقــدام به تولیــد ۱۴ پروفیــل در ســری پنج محفظه ای با عرض ۷۰ میلی متر نموده است. که قابلیت ساخت انواع در و پنجره ها در این سری نیز وجود دارد. این پروفیل ها با رعایت ضخامت ۳ میلی متری دیواره های اصلی، عرض ۷۰ میلی متر و داشتن پنج محفظه تأثیر قابل توجهی در جلوگیری از اتلاف انرژی داشته و برای شرایط آب و هوایی بسیار سخت، ایده آل می باشند. همچنین با توجه به ابعاد و طراحی خاص، دارای استحکام و استواری بالاتری بوده که برای درها و پنجره هایی با ابعاد بزرگ یا به کار رفته در ساختمان های بلند مرتبه که فشار باد زیادی را تحمل می کنند، بسیار مناسب می باشند.

فرآیند تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی


در مرحله اول پی وی سی و افزودنی های دیگر، با درصد مشخصی توسط دستگاه میکسر گرم و سرد ترکیب می شوند. مواد ترکیب شده بین ۱۶ تا ۲۴ ساعت در دمای محیط می ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین رفته و دمای آن با دمای محیط یکسان شود. مواد پس از مرحله میکس به صورت اتوماتیک وارد دستگاه های اکسترودر می شود. پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل مورد نیاز و همچنین قسمت های کالیبراتور و تانک های خنک کننده، می بایست دمای سیلندر و دستگاه اکسترودر و قالب به حد معین برسد. این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل متفاوت است که معمولاً برای سیلندر بین ۱۶۵ تا ۱۸۵ و برای قالب بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد می تواند متغیر باشد.
دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با چرخش غیر همسو بوده که مواد را به صورت یکنواخت از قسمت مخزن به سمت قالب هدایت می نماید. سیلندر دستگاه شامل شش قسمت است که هر کدام به ترتیب وظیفه پیشگرم کردن مواد، پلاستیسیته کردن تبدیل مواد پودری به شکل خمیری ، خروج گازهای متصاعد شده و در نهایت شکل گیری پروفیل را به عهده دارند. پس از خروج پروفیل از قسمت کالیبره و تانک های خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل روی آن حک می شود. در نهایت پروفیل وارد قسمت برش شده و در خاتمه بر اساس نوع پروفیل و تعداد مشخص بسته بندی می گردد.

پروفیل کشویی

سری پروفیل‌های کشویی
ویستا بست در جهت پاسخگویی به نیاز بازار، نسبت به تولید پروفیل های کشویی هم اقدام نموده و با تولید ۴ پروفیل خاص امکان ساخت پنجره های کشویی را نیز فراهم کرده است. در ساختمان هایی که معماری آن ایجاب می نماید یا محدودیت فضا جهت استفاده از پنجره های لولایی وجود دارد، این سری از پروفیل ها مناسب می باشند. همچنین در ساخت این گونه از پنجره ها قابلیت استفاده و اتصال به تعدادی از پروفیل های سری ۳ و ۵ محفظه ای نیز وجود دارد تا توانایی بالاتری در تولید به وجود آید. در این سری هم، ضخامت ۳ میلی متر دیواره های اصلی رعایت گردیده است.
 

انبار


ویستابست با توجه به حجم بالای تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی و اهمیت نگهداری صحیح و تحویل به موقع محصول به مشتریان محترم، مجهز به انباری با مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع که مجموعاً دارای ۶۴۰۰ متر مربع سالن سر پوشیده و ظرفیت انبارش ۱۷۰۰ تن پروفیل و ۲۰۰۰ تن مواد اولیه می باشد. همچنین سیستم انبارداری شرکت ویستابست بر مبنای مدل FIFO سازماندهی شده و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات حمل و نقل استاندارد گامی بلند در راستای جلب رضایت مشتریان برداشته است.
 

 

لمینیت

پروفیل با رنگ و طرح دلخواه
شما علاوه بر طراحی فرم پنجره دلخواه خود بر طبق اصول ایمنی و انرژی، امکان انتخاب پروفیل پنجره را با طرح های چوب یا رنگ های مختلف به صورت تک رو یا دو رو لمینیت دارا می باشید، تا بتوانید رنگ پنجره را با نمای ساختمان خود تطبیق دهید. ویستابست قادر خواهد بود این امکان را برای شما فراهم نماید.
یکی از دلایل مهمی که پروفیل های در و پنجره یو پی وی سی را متمایز می سازد این است که در آخر پنجره شما نیاز به رنگ آمیزی نخواهد داشت.
مواد اولیه مصرفی در تولید پروفیل های لمینیت ویستابست از بهترین تأمین کنندگان اروپایی و مختص شرایط آب و هوایی ایران تهیه گردیده است که باعث مقاومت بالای این محصول در گذر زمان می شود

مزایا

کاهش تبادل حرارتی


با توجه به پائیـن بودن ضریب انتـقال حرارتی پروفیـل های در و پنجره یو پی وی سی و همچنین به خاطر وجود حفره های خالی داخل پروفیل میزان تبادل حرارت به حد قابل توجهی پائین می آید، در نتیجه مصرف انرژی در فصول مختلف سال کمتر می شود

بهره وری انرژی


پنـجره های یو پی وی سی به همراه شیــشه های چـند جداره ضمن کاهش چشم گیر تبادل حـرارتی بین فــضای داخل و خارج ساخـتمان ها از اتلاف
انرژی به میــزان قابل توجهی جلوگیــری نمــوده و در نتـیجه بهره وری انرژی را بالاتر می برند
 

عایق صدای موثر


پنجره ویستابست می تواند یک انتخاب مناسب برای جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل ساختمان باشد ولی نکته مهم ترکیب (پروفیل) ویستابست با شیشه مناسب می باشد که با توجه به موقعیت ساختمان و سر و صدای اطراف می بایست نوع شیشه انتخاب شود. به عنوان مثال برای ایجاد محیطی مناسب خواب باید شدت صوت را حدود ۳۰ دسی بل رساند.  
 

تاثیر مطلوب بر محیط زیست


تاثیر پروفیل یو پی وی سی بر محیط زیست با توجه به کاهش مصرف سوخت های فسیلی، بازیافت ۱۰۰ درصدی و امکان برگشت به عرصه تولید، مطلوب ارزیابی شده است

عایق دما


پنجره ویستابست با پروفیل ۳ چمبر و شیشه های دو جداره می تواند تا ۳۵ درصد از اتلاف انرژی و هزینه های سرمایشی و گرمایشی بکاهد. در صورت استفاده از پنجره ویستابست با پروفیل ۵ چمبر و شیشه سه جداره حداقل تا ۶۰ درصد از اتلاف انرژی کاسته می شود. 
 نکته: پنجره با پروفیل ۵ چمبر ویستابست مناسب برای مناطق سردسیر و گرمسیر

مزایای مهم دیگر

جلوگیری از ورود گرد و غبار و سایر آلودگی های محیطی


 بااستـفاده از نـوارهای درزبنـدی مخـصوص و یراق آلات قفل شونده چند نقطه ای در و پنجره های یو پی وی سی، تا حد بسیار زیادی از ورود گرد و غبار و دوده به داخل جلوگیری می شود.

 صرفه جویی در مصرف انرژی


با توجه به اینکه حـدود ۳۵ درصد از اتلاف انرژی در درون ساختمان ها از طریق پنجره ها صورت می پذیرد، بنابراین کنترل و کاهش آن با پنجره های ساخته شده از پروفیل های یو پی وی سی ویستابست با شیشه دو جداره امکان پذیر می باشد.

مانع از نفوذ آب و مقاوم در برابر فشار باد


استفاده از لاستیک های EPDM و گالوانیزه های تقویتی با ضخامت حداقل ۵. ۱میلیمتر، باعث نفوذ ناپذیری و استحکام بالا در برابر فشار باد می‌شود.

  قابلیت نصب یراق آلات متنوع


پنجـــــره های ســاختــــه شــــده با پروفیـــــل های یو پی وی سی، امکان استفاده از یراق آلات مختلفی را دارنـد که جهت پاسخـگویی به خواست و سلیقه مشتریان، بازشـوهای متــنوعی از قبیل تک حالته، دو حالته، بازشو عمودی، ریلی و ... را در اختیارشان قرار می دهند.

ضد خوردگی و پوسیدگی


بر خلاف خیلی از مواد، پروفیل یو پی وی سی ویستابست در برابر دامنه وسیعی از مواد شیمیایی و قلیایی مقاوم بوده و بر اثر گذشت زمان و آلودگی های محیطی دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شود.

  

امنیت بالا


پروفیل ویستابست با ترکیب فاکتورهای مهمی مثل گالوانیزه، شیشه و یراق آلات ضد سرقت امکان تبدیل به یک پنجره با امنیت بالا را دارد.
 

ارتباط با شرکت ویستا بست

لفن واحد فروش ۲۳۰۰۲۱۰۰
تلفن واحد توسعه بازار ۲۳۰۰۲۴۵۰
تلفن واحد مدیریت ۲۳۰۰۲۳۰۰
فکس دفتر مرکزی ۸۸۵۳۰۵۹۹
آدرس دفتر مرکزی تهران، خیابان شهید بهشتی،خیابان احمد قصیر، کوچه شهید حسن مقدس(چهار)، پلاک ۲۱      
کدپستی  ۱۵۱۴۶۴۸۳۳۳
ایمیل info@vistabest.com

وبسایت رسمی شرکت ویستا بست:www.vistabest.com