۹ معمار مشهوری که مدرک معماری نگرفتند(بخش دوم)

 لوکوربوزیه

معمار و برنامه ریز شهری سوییسی به یادگیری کار پدرش، زیورآلات و حکاکی عتیقه مشغول بود. او در ۱۵ سالگی در مدرسه‌ی École des Arts Décoratifs در زادگاهش La Chaux-de-Fonds در کوه سوئیس جورا ثبت نام کرد. هرچند سه سال بعد معلم تاریخ هنر او، چارلز لیپپلنتیر اصرار کرد که این پسر باید به جای این حرفه، معمار شود و به اجرای کار اول او کمک کرد. طبق توصیه‌ی او، کوربوزیه‌ی جوان بین سال‌های ۱۹۰۷ تا ۱۹۱۱ به صورت گسترده در اروپا به شهرهایی مانند آتن، ونیز،وین و مونیخ سفر کرد و در دفاتر مختلف معماری تعلیم دید :  اوگوست پرت در پاریس(۱۹۰۷)، جوزف هافمن در وین(۱۹۰۸)، پیتر برنس در برلین(۱۹۱۰-۱۱). او در سال ۱۹۱۲ به شهر خود برگشت تا در کنار استادش تدریس کند و کار معماری خود را قبل از اینکه در سال ۱۹۱۷ به پاریس برود شروع کرد.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  چرا نتوانستیم معماری مثل لوکوربوزیه تربیت کنیم؟ | هنرمعماری آنلاین

ویس ون در روهه

مردی که عبارت «کمتر بیشتر است» را خلق کرد در یک خانواده‌ی سنگ شکن ساده در آخن آلمان بدنیا آمد که بدین معماست که او فرصت کوچکی برای تحصیلات رسمی داشته است. پس از کارآموزی اولیه به عنوان بنای آجرکار زمانیکه در مدرسه‌ی تجارت بود، میس برای تعدادی از معماران آخنی، از تزئینات معماری اسکیس می زد، کاری که به او کمک کرد تا مهارت طراحی و تدوین خود را قوی کند.

او در سال ۱۹۰۵ در سن ۱۹ سالگی برای کار نزد یک معمار به برلین رفت ولی کارش را رها کرد تا برای کارآموزی به نزد برونو پل، آوانگار طراحی مبلمان در آن زمان برود. اجرای چشمگیر اولین کار مستقل او در سال ۱۹۰۷ ، خانه‌ی Riehl، باعث شد تا پیتر برنس به میس ون کاری در شرکت خود پیشنهاد دهد. در چهار سالی که او با پیتر برنس کار کرد، یکی از اعضای برجسته‌ به او کمک کرد تا روابط خود را با هنرمندان و صنعتگرانی که از پیوند هنر و تکنولوژی حمایت می‌کردند گسترش دهد.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  چرا نتوانستیم معماری مثل لوکوربوزیه تربیت کنیم؟ | هنرمعماری آنلاین

زمانیکه او در سال ۱۹۱۲ دفتر برنس را ترک کرد، کار مستقل خود را شروع کرد که با موفقیت توانست اجرای خانه‌های شخصی افراد برجسته‌ی برلین را بدست بگیرد.

۹ معمار مشهوری که مدرک معماری نداشتند(بخش اول)

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۷:۴۶ +۰۳:۳۰ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶|معمار معاصر, معماری امروز دسته بندی ها|برچسب ها: , |