فراخوان ارسال مقاله به هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال

فراخوان هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال منتشر شد

معاونت فرهنگی و هنری #فرهنگستان_هنر، هم‌اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» را در آذرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌کند.

هم اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» در پی ارائه توضیحی نظام‌مند از این هنر برگزار می‌شود. هنر رسانه‌ای دیجیتال برآمده از پیشرفت‌های تکنولوژی است؛ هنری که حد و مرز، مفاهیم، تکنیک‌ها و روش‌های شناخت خاص خود را می‌طلبد و به سرعت سبب همگرایی گونه‌های مختلف هنری و درنوردیدن مرزهای میان هنر و سایر علوم شده است.

 

این هم‌اندیشی در سه محور اصلی برگزار می‌شود؛ که «‌هنر رسانه‌‌ای دیجیتال و رویکردهای میان رشته‌‌ای» به عنوان نخستین محور اصلی این هم‌اندیشی، دارای محورهای فرعی چون: زیبایی‌شناسی دیجیتال؛ همگرایی فنی‌‌ــ‌‌زیباشناختی؛ خلاقیت و نوآوری؛ رویکردهای فرهنگی و اجتماعی؛ تبادل اطلاعات و تمرکز هنرورزانه و … است.

 

دومین محور این هم‌اندیشی «هنررسانه‌ای دیجیتال و فرایندهای تولید و نمایش» است که موزه‌ها و گالری‌های دیجیتال، جمع‌آوری، بایگانی، نسخه برداری، حقوق پدیدآورندگان و … محورهای فرعی آن محسوب می‌شوند.

 

«هنررسانه‌ای دیجیتال در ایران» نیز سومین محور اصلی این هم‌اندیشی است که به بررسی و معرفی و تحلیل تجربه‌ها در هنر رسانه‌ای دیجیتال می‌پردازد.

 

معاونت فرهنگی و هنری فرهنگستان هنر از همه علاقه‌مندان و پژوهشگران این حوزه‌، دعوت می‌کند تا ۲۰ مردادماه ۱۳۹۷، چکیده مقالات خود را به رایانامه DeputyArt@honar.ac.ir ارسال نمایند.

 

مهلت ارسال اصل مقالات نیز تا ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷ خواهد بود.

 

هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال آذرماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

 

۱۳۹۷/۴/۱۰ ،۲۳:۱۳:۰۳ +۰۰:۰۰۱۰ تیر ۱۳۹۷|دسته‌ها: رویدادهای معماری ایران|برچسب‌ها: , |