اختصاصی هنرمعماری آنلاین: گفتگو با مهندس سامان سیار پیرامون دومین ماراتن معماری با موضوع «کوچه‌ی عمودی»

اختصاصی هنرمعماری آنلاین


 

مرکز معماری ایران دومین ماراتن معماری خود را برگزار می کند؛

مهندس سامان سیار بعنوان مدیر مسابقه در گفتگو با هنرمعماری آنلاین بیان کرد: این مسابقه دومین ماراتن معماری است که به همت مرکز معماری ایران در حال برگزاری است. با توجه به لبه های شهری در شهر تهران موضوع دومین مسابقه مارتن معماری را کوچه عمودی درنظر گرفتیم که علاوه بر اینکه یک موضوع جدید است، می تواند بحث خلاقیت را برای شرکت کنندگان داشته باشد و شرکت کنندگان می توانند در محدودیت زمانی یک روزه به نتایجی با توجه به موضوع برسند. کوچه عمودی یک موضع واقعی است و سایت مورد نظر طراحی، واقع در لبه ی شهریست که کوچه مورد نظر طراحی را به دو نیم تقسیم کرده است. هدف ماراتن این است که گروهی با تمرین و تلاش یک ایده را بتوانند سریع توسعه دهند و به نمایش بگذارند.

ما در روز ۲۳ مردادماه ساعت ۷-۵ عصر در مرکز معماری ایران سمیناری با این موضوع را ارائه خواهیم داد که شخصا در مورد ایده طراحی و موضوعات مرتبط به مسابقه صحبت می کنم. شرکت کنندگان می توانند در این نشست شرکت کنند و با موضوع آشنا شوند و می توانند یک هفته در ارتباط با موضوع فکر کنند و حتی سایت مورد نظر را از نزدیک دیدن کنند و ۲۸ مردادماه در مسابقه شرکت کنند و به جمع بندی برسند.

 داوری این مسابقه روز بعد از طراحی با هیئت داوری آقایان بهزاد اتابکی، کورش حاجی زاده و خانم ها پرشیا قره قوزلو و بهارک کشانی انجام خواهد شد. سعی کردم کسانی را برای داوری انتخاب کنم که علاوه بر اینکه کار معماری انجام می دهند، دغدغه های شهری هم داشته باشند، زیرا سایت مورد نظر به موضوعات شهری هم اشاره دارد.

مسابقه به صورت تیمی انجام خواهد شد که این گروه ها ۵-۳ نفر را شامل می شوند و هر گروه یک سرگروه دارد که از اساتید مرکز معماری انتخاب می شوند. هزینه مسابقه ۷۰ هزار تومان است که هزینه های ثبت نام بعنوان جایزه به نفرات برتر تعلق می گیرد.

۱۳۹۷/۵/۱۷ ،۰۰:۰۳:۵۴ +۰۰:۰۰۱۶ مرداد ۱۳۹۷|دسته‌ها: رویدادهای معماری ایران, گفتگو|برچسب‌ها: , , |