گروه طراحی و معماری داخلی دکوکو | هنر معماری

پروژه‌­ی بازسازی و دکوراسیون منزل مسکونی سعادت­آباد
طراح پروژه: علی اُحُدی
مدیر پروژه: مهرداد انصاری
تصاویر سه‌­بعدی: مصطفی یگانه‌­دوست
کارفرما: شخصی
مکان: بلوار ۲۴ متری سعادت­آباد، تهران
مساحت: ۱۶۸ متر­مربع
تاریخ تکمیل پروژه: خردادماه ۱۳۸۴

متخصصان دکوکو با پشتوانه‌ی سال‌ها تجربه و کار با شرکت‌ها و کارفرمایان مستقل و خصوصی، همواره می‌کوشند تا حد امکان به خواسته‌ها و احساسات آنان نزدیک شده، سپس با ترسیم طرح و ایده‌های نوین خود به عنوان جهت دهنده به نظرات فوق بهترین نتیجه را به بار آورند.

در نتیجه‌ی این تلاش‌ها، شرکت در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی دکوراسیون داخلی تهران (Medex 2009) به عنوان برترین شرکت معماری داخلی، موفق به دریافت تندیس و لوح زرین گردید.

زیباترین رنگ‌های سبز از طبیعت الهام گرفته می‌شود. سبز زیتونی، رنگی است که می‌توان آن‌را در چهارچوب دیوارهای منزل و مبلمان به‌راحتی استفاده نمود. در واقع این رنگ را می‌توان به‌تنهایی یا آمیخته با رنگ‌های دیگر از جمله صورتی، در طرح‌های تزئینی جهت استفاده در روکش مبلمان یا دیوارها به کار گرفت. به همین جهت طراح با در نظر گرفتن خواسته‌ها و علائق کارفرما، با استفاده از دو رنگ سبز و صورتی در فضای پذیرایی، دورنمایی زیبا و ملایم برای بیان حالتی به‌خصوص فراهم نموده که موجب آرامش و آسایش در این فضا می‌گردد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در طراحی این منزل مسکونی با توجه به خواسته‌های کارفرما مد نظر قرار گرفته، تفکیک بخش‌های پذیرایی و نشیمن با استفاده از دو سبک متفاوت، یعنی نئوکلاسیک و مدرن، می‌باشد. در این فضای خلوت و عاری از هرگونه اشیاء مزاحم، قوانین حاکم بر طراحی مدرن در عین سادگی و زیبایی به‌خوبی رعایت شده است. سبک، رنگ و طرح کابینت می‌تواند مکمّل سایر عناصر و مواد مصرفی موجود در آشپزخانه بوده و با آن‌ها هماهنگی داشته باشد، و یا می‌تواند به‌تنهایی سبکی متفاوت را به نمایش بگذارد. در آشپزخانه رنگ سفید و طوسی در کنار استیل به کار رفته تا با رنگ‌های خنثی، فضایی ساده و روشن در عین حال مدرن ایجاد نماید. با افزودن رنگ قرمز روی دیوار نشیمن خصوصی و همچنین با استفاده از کاناپه به رنگ روشن و کف‌پوش با الیاف طبیعی، حال و هوای بانشاطی فراهم آمده است.

⇓برای دیدن تصاویر بر روی عکس زیر کلیک کنید⇓

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  خانه‌های استادان باؤهاؤس | والتر گروپیوس
۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۸:۲۰ +۰۳:۳۰ ۲۹ خرداد ۱۳۹۶|مشاهیر معماری داخلی دسته بندی ها|برچسب ها: , , , , |