گرمای امروزی طراح: جِی بریتو

Contemporary Warmth

نورپردازی اولیه‌ی خانه، بسیار دردسرآفرین بود، ولی آویزها و چراغ‌های ریلی، پدید آمدن نورهای گرم و ملایم، و ترکیب آنها با الگوی رنگی آپارتمان را آسان کردند.

طراح: جِی بریتو

متن: جِس برَتِر

عکسها: آلکسیا فودِرِه

تابلوی جِی هال با نام «تنگنای دشوار»، کانون فضای نمایشی اتاق بزرگ است و از چراغ‌های ریلی نور می‌گیرد. آویزهای زرد و قرمز آتشین  نور ملایمی بر صندلی‌های جیر و میز مربع شکل محوطه‌ی غذاخوری می‌اندازند.

هنگامی که دنی پاورز نیمه نیویورکی تصمیم گرفت خانه‌ی ۲۵۰۰ فوت مربعی خود را در ساختمان تیفانی در بال هاربر فلوریدا بازسازی کند، فقط می‌دانست که دلش می‌خواهد خانه‌ای جذاب و گیرا داشته باشد. او ریش و قیچی را به دست طراحی به نام جِی بریتو سپرد تا طرحی همخوان با شیوه‌ی زندگی او بریزد: فضایی گرم و نوازشگر که او بتواند آن را خانه بنامد.

تصاویر چاپی تابلوهای جان پالمر، «عنصر C» و «عنصر ۷»، در اتاق بزرگ و لابی مانند، گویی بر آرایش مرتبط گروهی از اشیا نظارت می‌کنند که قالیچه‌ای از الیاف گیاه آگاو همچون لنگری همه‌ی آنها را سر جای خود نگه داشته است. در آرایش گروهی دیگری، مبلهای حصیری گرد و بدون پشتی، کاناپه‌ی روکش شده با ابریشم خام و میز کوتاهی با رویه‌ی الیافی، روی قالیچه‌ای از شرکت دکوراسیون جری پِیر و شرکا قرار گرفته‌اند.

بریتو با در هم ریختن کامل آپارتمان اولیه و اشباع ساختن فضای جدید با سایه روشن‌های مختلف رنگ‌های زنده‌ی خاک و زمین، مانند قهوه‌ای‌های شکلاتی، سرخ آتشین، خرمایی‌های شتری، نارنجی‌های سوخته، سبزهای زیتونی و زردهای طلایی به خوبی از عهده‌ی این مأموریت برآمد.

در اتاق نشیمن بزرگ و جادار، کفپوش‌های خیزران گویی زیر پا شناور می‌شود و الیاف نخل و آگاو و کنف، در کنار مواد طبیعی دیگر، محوطه‌های نشیمن و غذاخوری را از عمق و غنای طبیعت آکنده می‌سازند. بریتو می‌گوید: کارفرما به دنبال خانه‌ای مدرن و بدون حال و هواهای مینی مالیستی بود، بنابراین من بافتها و الیاف طبیعی موجود در بازار را به او معرفی کردم.

جزئیات منسجم و یکپارچه و الگوی رنگ خاکی و زمینی، یک خانه‌ی بی دروپیکر را به اقامتگاهی گرم و نوازشگر تبدیل کرده است.

جِی بریتو:

«من برای مفهوم و ایده‌ی طراحی، الگوهای بسیاری را به خدمت می‌گیرم».

الگوی رنگی گرم، در حمام و اتاق خواب صاحبخانه نیز ادامه پیدا می‌کند و قرمزهای شرابی و خاکستری‌های مایل به سبز در این فضاها جلوه‌ی خاصی می‌یابند.

اتاق خواب صاحبخانه به سبک آرته فاکتو (artefacto) مبلمان شده است. کابینتهای قهوه‌ای شکلاتی در حمام صاحبخانه، با کف و دیوار مرمری آنا سَک در تضاد و تقابل قرار می‌گیرد. وان شرکت ویلِروی، روی یک پایه‌ی سفارشی ساز قرار گرفته است.

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۷:۴۶ +۰۳:۳۰ ۲۵ مرداد ۱۳۹۶|پروژه‌های معماری داخلی, مسکونی دسته بندی ها|برچسب ها: , , , , , , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار