موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می نماید:

گردهمایی طراحان و معماران برای اجرای اسکیس از دولتخانه صفوی

به گزارش هنر معماری آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایمنا مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان در گفتگو با این خبرگزاری با بیان اینکه این گردهمایی طراحان و معماران برای خلق اسکیس هایی از دولتخانه صفوی با عنوان “خط پر رنگ اصفهان” به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان و روز معمار، برگزار می شود؛ اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در این برنامه از ۲۶ فروردین آغاز شده و طراحان و معماران تا ۵ اردیبهشت‌ماه نیز می توانند از طریق اپلیکیشن های اینترنتی و یا به صورت حضوری برای شرکت در این برنامه ثبت نام کنند.

مهدی تمیزی افزود: از بین ثبت نام کنندگان تعداد ۱۵۰ نفر گزینش خواهند شد که روز جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۴ در موزه هنرهای معاصر اصفهان حضور یافته و به ۴ گروه تقسیم می شوند، سپس هر گروه همراه با اساتید معماری به ۴ نقطه از دولتخانه صفوی از جمله میدان نقش جهان، کوچه های پشت مسجد جامع عباسی، کاخ هشت بهشت و موزه هنرهای معاصر و خیابان مقابل آن یعنی استانداری فعلی هدایت می شوند.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  پایدارسازی و مرمت سازه های آجری

وی گفت: شرکت‌کنندگان سه ساعت فرصت دارند که اسکیس های خود را اجرا کنند و سپس برای داوری آثارشان به موزه باز می گردند و درنهایت ۵ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شده و جوایز خود را دریافت خواهند کرد؛ ضمن اینکه تعداد ۱۵۰ اثر از برترین آثار این گردهمایی در قالب کتاب منتشر خوهد شد.

تمیزی با بیان اینکه یکی از اساتید برتر معماری در این روز سخنرانی خود را ارایه خواهد کرد، تصریح کرد: داوران ۸ نفر از معماران شناخته شده و طراحان برتر اسکیس در اصفهان و تهران هستند که علاوه بر همراهی در برپایی این گردهمایی، داوری آثار را بر عهده خواهند داشت.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  محور فرهنگی تاریخی اصفهان با معرفی تجربه بهسازی محور جلفا و دولتخانه صفوی

مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان با اشاره به عنوان “خط پر رنگ اصفهان”، گفت: دلیل انتخاب عنوان “خط پر رنگ اصفهان” این است که در این گردهمایی به هنر اسکیس پرداخته می شود که در حقیقت کهن‌ترین تصاویر دنیا را ثبت کرده است.

وی افزود: پیش از آنکه دوربین عکاسی خلق شود، هر نشانه فرهنگی دنیا ازجمله لباس، صورت، آدم‌ها، معماری و شهرسازی، و سایر نشانه های بی‌شمار، توسط افراد بسیاری مانند شاردن مثل مادام دیولافوا و دیگران، از طریق اسکیس ثبت می‌شدند و در واقع خط پر رنگ، همان تک خطی است که با استفاده از آن می شود یک اصفهان را ترسیم کرد و می تواند به اندازه یک اصفهان زیبا باشد.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  نقدی بر موج طراحی با نرم افزار

به گزارش ایمنا، گردهمایی طراحان و معماران برای خلق اسکیس هایی از دولتخانه صفوی، جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۴ در موزه هنرهای اصفهان، واقع در خیابان استانداری برگزار می شود.

علاقمندان برای شرکت در این برنامه می تواند از طریق اپلیکشن های اینترنتی تلگرام و ایتا به نشانی @isfahankh و @isfahankh، دایرکت پیج اینستاگرام به نشانی@isfahankha، ایمیل Isfahankhat.arch@gmail.com و یا شماره تلفن ۰۹۳۶۳۹۵۳۷۶۱ به صورت غیرحضوری برای شرکت ثبت نام کنند و یا به صورت حضوری به موزه هنرهای معاصر اصفهان مراجعه کنند.


۱۳۹۷-۱-۳۱ ۲۲:۴۴:۵۶ +۰۴:۳۰ ۳۱ فروردین ۱۳۹۷|رویدادهای معماری ایران دسته بندی ها|برچسب ها: , , , |