کارگاه دوروزه‌ی ادیسه‌ی فضایی۲ با موضوع تفکر طراحی چیست و چگونه از آن برای خلق ایده‌های جدید استفاده کنیم؟

چگونه از تفکر طراحی برای خلق ایده‌های جدید استفاده کنیم؟
خلاقیت در درون هریک از ما وجود دارد. مهم باور داشتن به توانایی خود در شکوفا ساختن خلاقیت‌های درونی است. سوالی که گاه برای هریک از ما ایجاد می‌شود آن است که “آیا من هم می‌توانم طراحی خلاق باشم و از رسیدن به طرحی دلخواه لذت ببرم؟”. کارگاه ادیسه فضایی با هدف ایجاد این باور که هریک از ما می‌توانیم خلاق باشیم به ماجراجویی پیرامون روند حل مسائل آشنای اطراف ما می‌پردازد.
مبنای کارگاه
پایه‌ و ا‌ساس این کارگاه بهره‌گیری از روش تفکر طراحی (Design Thinking) برای حل خلاقانه‌ی مسائل است. تفکر طراحی که به عنوان روشی برای حل مسئله به صورت خلاقانه و نوآورانه در جهان امروز شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر توسط مدرسه طراحی دانشگاه استنفورد (d.school of Stanford) توسعه داده شده است. این کارگاه با بکارگیری فرآیند تفکر طراحی، حل مسائل را با طراحی همه‌ی عوامل تاثیرگذار بر موضوع (دیدگاه جامع‌نگر) جستجو می‌کند. بنابراین در این فرآیند توجه به زمینه و ارتباطات اجزای فضا در حل مسائل و طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.
فرآیند کارگاه
این کارگاه به صورت عملی برگزار می‌شود و تمرین‌های آن با هدف انجام مراحل ذکر شده در فرآیند تفکر طراحی به صورت گروهی انجام می‌‌‌شوند. روند شناخت نیازها، ایده‌پردازی و رسیدن به طرح، از طریق طراحی و گاه ساخت نمونه‌ی مدل‌ها صورت می‌گیرد. موضوعات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شرکت‌کنندگان، با مسائل مطرح در زندگی روزمره مواجه می‌شوند و به حل خلاقانه‌ی این مسائل از روش مذکور می‌پردازند.
زمان: ۱۹ و ۲۰ مهرماه
ساعت: ۹-۱۳
هزینه کارگاه دوروزه ۸۰۰۰۰ تومان
ثبت نام تا تاریخ ۷ مهر شامل ۱۵% تخفیف می باشد.
جهت ثبت نام :
 
۱۳۹۷/۶/۳۰ ،۰۵:۴۸:۰۰ +۰۰:۰۰۲۵ شهریور ۱۳۹۷|دسته‌ها: رویدادهای معماری ایران|برچسب‌ها: |