پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

پنج زن پیشرو دنیای معماری در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند

سرویس معماری هنرآنلاین: زنان پیشرو دنیای معماری در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند. این جایزه چهارمین دوره خود را به پنج معمار زن آمریکایی اختصاص داده که هرکدام به نوبه خود در ارتقاء جایگاه و تاثیرگذاری این حرفه نقش داشته‌اند.

برندگان این دوره در روز ۲۵ اکتبر طی مراسمی در نیویورک جوایز خود را به صورت رسمی دریافت خواهند کرد.

“کاتلین مک گیگان” سردبیر نشریه “آرشیتکترال رکورد” که یکی از بنیانگذاران این جایزه است می‌گوید: “این جوایز به ما اجازه می‌دهد تا زنان را تشویق کنیم مرزهای نوآوری و خلاقیت در طراحی را ارتقاء دهند.”

“جیل لنر” از “KPF”، “توماس روسانان” از Ennead”، “میمی هانگ” از “n Architects”، همچنین “کریستوفر هاثورن” منتقد هنری و “روزالی ژنو” مدیر اجرایی لیگ معماری آمریکا، داوری این دوره از جایزه را بر عهده داشته‌اند.

بر اساس این داوری “ماریون ویس” یکی از برندگان این جایزه معرفی شده است. “ماریون ویس” استاد دانشگاه پنسیلوانیا است. او پیش از این مدال طلای جایزه AIA معماری را دریافت کرده است.

” الیزابت ویتاکر”، بنیانگذار حلقه معماری تلفیقی و استاد دانشکده “GSD” دیگر برنده این جایزه در سال ۲۰۱۷ عنوان شده است.

“بیلی فرکلو” پژوهشگر عرصه فن آوری های چندرسانه‌ای، ” سارا ویتینگ”   دکترای تاریخ معماری واستاد دانشگاه پرینستون، همچنین “دانا ون بورن” پژوهشگر و عضو هیات علمی دانشکده “GSD”دیگر برندگان چهارمین دوره این جایزه را تشکیل می‌دهند.

منبع: architecturalrecord

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ،۱۰:۲۷:۴۳ +۰۰:۰۰۵ شهریور ۱۳۹۶|دسته‌ها: معمار معاصر|برچسب‌ها: , |