پروژه‌ی منزل مسکونی در زعفرانیه شرکت طراحی و معماری داخلی دکوکو

DECOCO

Design & Color Composition Art co

خانه‌ی شما، دنیای شماست….

آن را به فضــای بهتـــری مبدل ســازیم!

پروژه‌ی منزل مسکونی در زعفرانیه

طراح پروژه: علی اُحُدی

تصاویر سه‌ بعدی: مصطفی یگانه دوست

مدیر اجرایی: مهرداد انصاری

نظارت بر اجرا: محمودرضا مدبر

مکان: زعفرانیه

مساحت: ۱۵۰ متر مربع

تاریخ تکمیل پروژه: تیرماه ۱۳۸۷

یکی دیگر از پروژه‌های بازسازی و طراحی داخلی شرکت طراحی و معماری داخلی «هنر آمیزه‌ی طرح و رنگ» معروف به DECOCO

خلق فضای معماری داخلی مانند تمام آفرینشهای هنری پدیده‌ای است پیچیده که مربوط به ناشناخته ترین زوایای روح است. طراح پس از بررسی فضای داخلی، پلان موجود و خواسته‌های کارفرما، در مسیر خلق اثر به کندوکاو در ذهن خویش می‌‎پردازد و با تجزیه و تحلیل اثر خود می‌خواهد یکی از نیازهای روح را از طریق حس بینایی ارضا کند.

امروزه روش کلیدی کار طراحان داخلی استفاده از رنگهای تند و در عین حال متضاد است، به همین خاطر این اتاقهای زیبا در نهایت دقت و با استفاده صحیح از شیوه‌ی تضاد رنگها طراحی و اجرا شده است.

طراح  خوش ذوق به زیبایی سبک کلاسیک و مدرن را در هم آمیخته و فضای دلپذیری به وجود آورده است. به کار بردن رنگ قرمز و سیاه که از ویژگی‌های سبک ژاپنی به شمار می‌رود در کنار قهوه‌ای تیره و کرم روشن، فضای اتاق را خوشایند و دلنشین ساخته و حرکت چشم را از یک سوی اتاق به سوی دیگر هدایت می‌کند.

همه‌ی عناصر تزئینی در یک نگاه در معرض دید قرار می‌گیرند و در نهایت زیبایی جلوه گری می‌کنند. گرچه در این اتاق نشیمن رنگهای گرم بسیار دلچسب و نورانی هستند، با بهره گرفتن از طراحی دقیق، آرامش بی اندازه‌ای نیز در محیط اتاق موج می‌زند. کاغذ دیواری نصب شده بر روی دیوار با رنگ قهوه‌ای تیره‌ی کاملاً هماهنگ خود، همنشینی رنگها را تشدید کرده است.

در مجموع این اتاق دارای مبلمانی ساده، منطقی و آرامش بخش است و ویژگیهای بارز شیوه‌ی مدرن را دارد. همان طور که در تصویر دیده می‌شود، برای تزئین کاناپه‌های بزرگ و همچنین راحتی بیشتر، از کوسنهایی استفاده شده که با رنگ پرده‌ها هماهنگ شده و به منظور افزایش تنوع رنگی و جلوه‌ی بصری بر روی مبلها نهاده شده‌اند. میز جلو مبل پوشیده از پوست طرح سوسمار با دوختهای درشت سفید است. شمعدانهای کریستال روی آن نیز به منظور چشم نواز شدن فضا به کار رفته‌اند.

 طراحی و چیدمان اتاق نشیمن، هم ارزشهای هنر کلاسیک را بازگو می‌کند و هم درک هنر مدرن را میسر می‌سازد و در کل یکی از کارهای موفق و کارآمد به شمار می‌آید.

پرده‌ی بسیار ساده و زیبا با حاشیه‌ی پَر سرخ  به شکلی ماهرانه در خدمت سبک قرار گرفته است. سرامیک طرح سنگ با رگه‌های مشکی کف نیز در امتداد این طراحی مدرن قرار می‌گیرد و بر وسعت فضا می‌افزاید.

در مجموع رنگ قهوه‌ای تیره‌ی کاغذ دیواری، میز جلو مبل، فرش طرح برجسته، پرده‌های قرمز، کوسنهای ساده و طرح‌دار در کنار یکدیگر جلوه‌ی خیره کننده‌ای یافته و فضا را از کسالت و بی رنگی خارج می‌کنند. رنگ کرم روشن مبلها و کف سفید، شفافیت و روشنایی این فضا را چند برابر می‌سازد. نورپردازی مناسب نیز که در این اتاق یکی از موضوعات اصلی به شمار می‌رود، در تلأ لؤ رنگها سهم مهمی دارد و مکمل زیبایی فضاست.

کاغذ دیواری روی دیوار ناهارخوری با طرح کلاسیک و بوفه‌ی کنار میز، با شمعدان‌های کریستال در دو طرف آیینه‌ی مدرن همگی، در عین تضاد، در هماهنگی کامل با یکدیگر هستند.شکل شومینه در اتاق با روکش استیل  متفاوت است و در محلی نامتقارن بخش پذیرایی را از ناهارخوری مجزا کرده و بدین ترتیب مکثی را برای امتداد دید به وجود می‌آورد. در اتاق نشیمن همه چیز بسیار صریح و ساده و روان به بیننده القا می‌شود. گرچه اشیای تزئینی متفاوتی در اینجا چیده شده، وجود هیچ کدام از آرامش فضای اتاق نکاسته است. با وجود طراحی مدرن در خانه، به آسودگی و آرامش نیز توجه شده است. شومینه با طرح شیک و امروزی، گرمابخش فضاهای ناهارخوری و پذیرایی است.

در محیط منزل، آشپزخانه به گونه‌ای اجتناب ناپذیر فضای زیادی را اشتغال می‌کند و یکی از اساسی ترین بخشهای درونی زندگی است، بنابراین باید جایی دلپذیر و کارآمد باشد.طراح تلاش کرده است هنگام برگزیدن ملزومات آشپزخانه، استحکام، طراحی کارامد، قیمت مناسب، و همین طور کارایی جنس با توجه به شرایط زندگی کارفرما را در نظر بگیرد. ترکیبی از استیل به همراه طرح چوب تیره، و همچنین رنگ قرمز کاشیها در کنار هم، زیبایی و مدرن بودن طرح را تأمین کرده است. میز آشپزخانه به عمد در ارتفاع و سطح پایینتری قرار گرفته و صندلیهای چرمی قرمز نیز حالت خوشامدگو و مناسبی را برای ساکنان منزل فراهم می‌کنند. نور چراغها به شکلی غیرمستقیم  و متمرکز در زیر کابینت‌های دیواری و روی میز می‌تابد.  این نورپردازی جالب، فضای خیال انگیز و مدرنی به وجود می‌آورد. آشپزخانه‌ی حرفه‌ای و مدرن، به کمک رنگ قرمز دیوارها جذابیت خاصی پیدا کرده و از حالت قدیمی، ازمدافتاده، افسرده کننده و راکد خود به مکانی شاد و پرانرژی تبدیل شده است.

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۷:۵۲ +۰۳:۳۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۶|پروژه‌های معماری داخلی دسته بندی ها|برچسب ها: , , , , , , , , |