پروفسور هشیار نوشین –استاد دانشگاه معماری و هنر پارس و دانشگاه Surrey انگلستان- مدال ارزشمند Torroja را دریافت کرد.

انجمن سازه های پوسته ای و سازه های فضاکار (IASS) دانشگاه MIT بوستون، به پاس نیم قرن تلاش پروفسور هشیار نوشین در معرفی و شناخت این سازه ها به جهان، مدال ارزشمند Torroja را به این دانشمند ارزنده اهدا کرد. در ۴۴ سال گذشته، این مدال تنها به ۲۶۶ نفر اهدا  شده است که پروفسور نوشین یکی از این افراد است. پروفسور هشیار نوشین – استاد دانشگاه معماری و هنر پارس و دانشگاه Surrey انگلستان –  هستند.

هشیار نوشین، از پیشگامان سازه فضاکار در جهان است و سازه های فرودگاه “هیترو” و استادیوم “تختی” تهران از معروف ترین آثار اوست.

پروفسور نوشین بیان کرد:من از سال ۱۹۶۲ وارد ساختارهای فضایی شدم و هنوز هم با آنها دوست هستم. من درکار گروه پژوهشی سازه های فضایی حدود ۷۰ پایان نامه دکترای تولید و شش کنفرانس بین المللی را برگزار کرده ام و هفتمین آن را در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهم کرد. افتخار بزرگی است که این جایزه را برده ام و نه تنها از همکارانم که باعث شدند من نامزد این جایزه شوم بلکه از تمامی کسانیکه در دانشگاه surrey افتخار همکاری با آنان را داشتم تشکر می کنم.

هنر معماری آنلاین این افتخار بزرگ را به این استاد گرانقدر و والا تبریک عرض می کند و حضور او را در دانشگاه معماری و هنر پارس در ایران مغتنم می‌داند.


دانشگاه معماری و هنر پارسیکی از معتبرترین و فعالترین دانشگاه تخصصی حوزه‌های معماری و هنر در کشور است. این دانشگاه که در آستانه‌ی ۵ سالگی خود قرار دارد تاکنون بارها باعث افتخارآفرینی و ذکر نام ایران در مجامع بین المللی شده است. این دانشگاه بصورت بسیار خاص و انحصاری از حضور استادانی چون پروفسور محمود گلابچی، پروفسور هوشیار نوشین، استاد سیاوش تیموری و دهها استاد شاخص کشور بهره می‌برد. برای اطلاعات بیشتر پیرامون این دانشگاه بر روی لوگوی زیر کلیک نمایید:

 

۱۳۹۷/۵/۲۲ ،۰۸:۱۴:۴۷ +۰۰:۰۰۲۲ مرداد ۱۳۹۷|دسته‌ها: رویدادهای معماری ایران|برچسب‌ها: , , |