نگاهی به طراحی داخلی یک خانه ی مدرن از گروه معماری Black & Milk

استودیوی معماری Black & Milk برای طراحی داخلی یک خانه ی یک طبقه در همپستد لندن از بافت های متنوع و غنی ای با رنگ های خنثی استفاده کرده است. معماری این خانه به نام «خانه ی وانیل» در سال 2015 توسط گروه معماری  Claridge انجام گرفته بود، اما بعد از آن طراحی داخلی Black & Milk بود که به فضاهای داخلی این بنا روح دوباره ای بخشید.

1425741_13064-int-01

1425742_13064-int-02

 تصاویری از خانه قبل از طراحی داخلی توسط استودیوی Black & Milk

در واقع صاحب بعدی خانه معتقد بود که زمان آن رسیده تا «خانه ی وانیل در جایی چال شود و به جای آن در خانه هویت و زندگی تزریق گردد.» استودیوی طراحی داخلی پروژه می گوید: «آنها از موقعیت پروژه و شرایط دیگرش بسیار راضی بودند، اما به فضای داخلی لوکسی که معمارانش برایش انتخاب کرده بودند، علاقه ای نداشتند.» معماری خانه بسیار مینیمال و مطابق با اصول معاصر است، بنابراین در طراحی داخلی آن هم سعی شده از این خصوصیات کمک گرفته شود. طراحان تکمیل می کنند که «صاحبان جدید خانه از ما طراحی داخلی مدرنی را می خواستند که معماری هیجان انگیز ملک را تکمیل کند… معماری اولیه ی خانه بسیار مناسب بود، اما ما برخی از جزئیات را به آن اضافه کردیم تا بتوانیم بهتر از فضاها استفاده کنیم.»

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_32

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_6

در فضا نشیمن که با پنجره های سرتاسری خود دید مناسبی به فضای سبز بیرون دارد، از تخته های بلوط برای کف، فرش های استرالیایی و همچنین کاغذ دیواری های الیاف پارچه ای استفاده شده تا فضا را برای دورهمی های خانوادگی گرمتر کند. همچنین یک شومینه ی طرح معاصر و تلویزیون که بر روی یک دیوار جلو آمده نصب شده است، فرصت بسیار خوبی را برای نشستن و استراحت اعضای خانواده فراهم کرده است. در این فضا راحتی های خاکستری، طراحی شده توسط گروهNorr11  و همچنین صندلی راحتی با چرم قرمز طراحی شده توسط Patricia Urquiola به کار گرفته شده است.

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_hero - Copy

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_18

طراحان استودیوی Black & Milk می گویند: «یک ظاهر طراحی شده و خلاقانه می تواند خانه ای با ظاهر مناسب را به یک خانه ی واقعاً کامل و شخصی تبدیل کند. به همین دلیل است که ما زمان زیادی را صرف انتخاب درست اکسسوری ها، مبلمان و منسوجات می کنیم … ما در هنگام طراحی هزاران گزینه را مد نظر قرار می دهیم و مصالح و متریال مورد نظرمان را از بیش از 30 تهیه کننده و بیش از 15 کشور تهیه می نماییم.»

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_19

 اتاق اصلی خانه با بکارگیری کاغذ دیواری الیاف طبیعی بافت دار و رنگ های مناسب، به یک فضای خاص تبدیل شده که در کنار آن، استفاده از یک کاناپه ی مخمل خردلی رنگ به آن جان دوباره ای بخشیده است. این بازی رنگ و بافت حتی تا اتاق کودکان نیز ادامه پیدا کرده و باعث بکارگیری یک کاغذ دیواری با طرح پرینت گل و همچنین پرده های صورتی رنگ شده است. این استودیوی طراحی می گوید: «برای پایبند بودن به استفاده از رنگ های خنثی، در عین القای حس زندگی و گرما به خانه، از کاغذ دیواری طراحی شده توسط Phillip Jefferson استفاده کرده ایم و با انتخاب بافت های طبیعی، سعی کردیم تا فضای سبز و دلچسب بیرون را به داخل منتقل کنیم.»

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_23

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_26

 با آنکه خانه به دلیل داشتن پنجره های سرتاسری از کف تا سقف مملو از نور است، اما باز هم این استودیو از انواع نورپردازی های سقفی، دیواری و زمینی استفاده کرده است تا فضاها را بهتر تعریف کرده و زون بندی آنها را مشخص گرداند. برای مثال می توان به لوسترهای دست ساز فیلیپینی، طراحی شده توسط Kenneth Cobonpue اشاره نمود که تأثیر دراماتیکی را بر فضای ناهارخوری گذاشته است. طراحان داخلی می گویند: «ما برای اجرای هر پروژه با صاحبان ملک تعامل دوستانه ای برقرار می کنیم تا بتوانیم خواسته ی آنها را دریابیم و سعی کنیم برای رسیدن به آن، کارهای هنری متنوعی را از گالری های شخصی از سرتاسر دنیا تأمین کنیم.»

modern-new-home-black-and-milk-interiors-residential-houses-london-uk_dezeen_2364_col_13