نگاهی بر طراحی داخلی اداری ۴۳۵ Indio Way؛ تجربه‌ی یک بازسازی موفق و پایدار

دره‌ی سیلیکن پر از بناهایی شبیه به ۴۳۵ Indio Way است: ساختمان‌های رها شده‌ی یک طبقه که مدت زیادی از ساختشان می‌گذرد. تعداد زیادی از این نوع ساختمان‌ها در این منطقه وجود دارد، اما برخی از آنها برای بکارگیری در کاربری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت توسعه‌ی SHARP نیز یکی از همین شرکت‌هاست، با این تفاوت که تصمیم گرفته ۴۳۵ Indio Way را برای دستیابی به یک ساختمان سبز و پایدار مقاوم‌سازی نماید، به همین دلیل از دفتر معماری و طراحی داخلی RMW کمک می‌گیرد تا آنها طراحی و بازسازی این بنا را بر عهده بگیرند.

با استفاده از استراتژی‌های طراحی مانند سیستم فتوولتائیک یکپارچه‌ی سقف، ۴۳ نورگیر مخصوص سقفی، پنجره‌های شیشه‌ای الکتروکرومیک و یک پوشش مخصوص نهایی برای ساختمان، این بنا با مساحت ۳۰۰۰۰ فوت مربع، به یک محیط منحصر به فرد و مهیج تبدیل شده است که حداقل میزان انرژی را مصرف می‌نماید. در طول روز نور فضاها ۱۰۰% توسط نور خورشید، نورگیرهای سقفی و پنجره‌های الکتروکرومیک تأمین می‌گردد.

این ساختمان توانسته در سال ۲۰۱۴ به عنوان بهترین پروژه‌ی بازسازی در مجله‌ی  Silicon Valley Business Journalمعرفی گردد و همچنین جوایز بسیاری را در ساختمان‌های پایدار دریافت نماید و انقلابی را در این زمینه به وجود آورد.