پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

نظارت دبیرخانه دائمی بر مسابقات: واقعیت یا آرزو؟

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”reg” ihc_mb_template=”3″ ]

دبیرخانه دائمی و کنترل مسابقات: واقعیت یا آرزو؟

امروز خبری مبنی بر رونمایی از طرح جدید پلاسکو منتشر شد. این در حالی است که حداقل یک شکایت از مسابقه‌ی پلاسکوی نو در دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی ثبت شده است. این دبیرخانه با درج لوگوی خود بر روی پوستر برخی مسابقات، سلامت آنان را تضمین می‌کند و تعهد می‌کند که مشکلات بعدی را پیگیری نماید.

 

تصاویر بالا شکایت نامه‌ای است که پیمان همامی، رتبه نخست مسابقه‌ی ایده‌ای برای پلاسکو در اعتراض به مسابقه‌ی پلاسکوی نو تنظیم و به مسئولین دبیرخانه جهت بررسی داده است. به جز مسائل فنی ، مسابقه‌ی پلاسکوی نو در روند اجرا نیز نواقصی داشت(مانند داوری با شش نفر که مصداق بارز تخلف از آئین نامه مسابقات است) که نقصان آن مستقیماً متوجه دبیرخانه است.

 

همچنین برای این مسابقه هنوز اصل بیانیه‌ی هیأت داوران منتشر نشده است یا حداقل به دست رسانه‌ها نرسیده است.

 

 

مشخص نیست چگونه مراسم رونمایی از طرح در حال برگزاری است وقتی هنوز پرونده‌ی مسابقه باز است. به نظر می‌رسد دبیرخانه دائمی مسابقات دچار یک فاصله بین توانایی حقیقی اجرایی خود و وعده‌هایی که می‌دهد است و عملاً قادر به کنترل مسابقاتی که انها را تایید می‌کند نیست و اگر مسابقه‌ای با مهر دبیرخانه، به سلامت برگزار شده است، بیشتر مرهون صداقت برگزارکنندگان است تا نظارت دبیرخانه!

[/ihc-hide-content]

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ ،۲۳:۱۴:۰۰ +۰۰:۰۰۲۸ دی ۱۳۹۷|دسته‌ها: مسابقات|