نشست پایداری اقتصادی- اجتماعی بعد از زلزله

زلزله های طبس، بویین زهرا، منجیل و رودبار، بم و اخیرا «زلـــزله ۷.۳ ریشتری کرمـــانشاه»، «زلزله ۴.۲ ریشتری ارومیه»، «زلزله ۴.۸ ریشتری لنگرود»، « زلزله ۶.۱ ریشتری کرمان» و لرزشی نه چندان بزرگ در پایتخت باردیگر به همه ما یادآوری کرد، ایران یکی از مهمترین کشورهای زلزله خیز جهان است، و این رخداد طبیعی هربارشماری از ساکنان عزیز این سرزمین را به گونه ای  دلخراش از گردونه طبیعی و پایدار زندگی خارج می سازد.

این اتفاق شوم گرچه با گذشت زمان به تندی از دامنه گفت و گوی دیگر ساکنان گذر می کند و به دست فراموشی سپرده می شود، لیکن سایه تلخ خود را به کندی از زندگی آسیب دیدگان برمی چیند. نگاهی کلی به تجربه های گذشته از غفلت هایی حکایت می کند که غالباً برآمده از نبود سیاست گذاری و برنامه ریزی توامان و یکپارچه برای بازگشت این افراد به چرخه زندگی در کیفیتی مطلوب و پایدار است.  

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  مسابقه: معماری صفر انرژی | هنر معماری آنلاین

پایبندی به مسیولیت های اجتماعی و مأموریت های محوله ، شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران را بر آن داشت تا با همکاری معاونت معماری و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، جریانی برای اندیشیدن و گفتگو در زمینه «تداوم حیات بعد از زلزله» را با برگزاری سلسله نشست هایی ذیل این عنوان رقم زند. در این نشست ها تلاش براین است تا در چارچوب مفهوم توسعه پایدار از سه منظر اجتماعی- اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی، الزامات برنامه ریزی بعد از زلزله به بحث گذاشته و تبیین شوند. بی تردید با توجه به رسالت این شرکت تاکید بحث ها بیشتر بر کیفیت زندگی اقشار آسیب پذیرتر و محروم خواهد بود.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  کشف ششمین گسل زلزله خیز در تهران: جوانتر، فعال‌تر و خطرناکتر از همه!

به منظور پربارتر شدن نتایج و بیانیه پایانی، شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بعنوان دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری از کلیه دست اندرکاران ، دغدغه مندان، صاحب نظران و نهادهای فعال  برای حضور، مشارکت و همراهی در این عرصه دعوت می نماید در نشست اول دفتر شانزدهم سلسله نشست های موضوعی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران (مادر تخصصی) با عنوان «تداوم حیات بعد از زلزله» شرکت نمایید.

 

عنوان نشست: پایداری اقتصادی- اجتماعی بعد از زلزله

 

دبیر علمی نشست: دکتر محمد سعید ایزدی

 

سخنرانان

دکتر سیامک زندرضوی (عضو هیئت مدیره انجمن جامعه شناسی ایران)

مهندس محمدرضا اعتصامی (معمار و نماینده پویش کپر و کولمان)

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  فیلم:نمونه‌ای از مدرسه طبیعت در سوئیس | سبزآموزان میشا

خانم منیژه غزنویان (کارشناس ارشد علوم اجتماعی و نماینده پویش کپر و کولمان)

 

زمان: دوشنبه مورخ 9  بهمن ماه ۹۶  از ساعت 14

مکان: سالن اجتماعات شرکت مادر به نشانی بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۵۱

 

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ،۰۸:۰۶:۱۰ +۰۰:۰۰ ۲۹ دی ۱۳۹۶|رویدادهای معماری ایران دسته بندی ها|برچسب ها: , , |