نتیجه نهایی داوری «مسابقه بین المللی طراحی معماری پل باغ ائل گلی تبریز»

 

در کلیه مسابقات معماری و شهرسازی خصوصاً آن دسته از مسابقاتی که موضوع طراحی دارند، حقوق آثار ارسالی متعلق به برگزارکننده است. انتشار آثار برندگان مسابقات توسط رسانه ها نیز در این چارچوب باید با کسب مجوز از برگزارکننده باشد. از اهمیت این موضوع همان بس که حتی معماران طراح آثار نیز مجوزی بر نشر آثار بدون هماهنگی برگزارکننده مسابقه ندارند.

خط مشی هنرمعماری نیز همیشه حفظ نظم و احترام به قوانین بوده است و در این چارچوب هم اکنون آثار برندگان مسابقه پارک باغ شمال تبریز با هماهنگی برگزارکننده محترم منتشر می‌شوند.
 
 
بنابراعلام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز نتایج نهایی «مسابقه بین المللی طراحی معماری پل باغ ائل گلی تبریز» طی گزارشی به شرح ذیل بیان می گردد
نتیجه نهایی داوری
 

به گزارش هنر معماری آنلاین و بنا به اعلام عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، پیرو فراخوان منتشره مسابقه بین المللی طراحی معماری پل باغ ائل گلی تبریز و تصمیم هیات داوران مبنی بر ادامه برگزاری مسابقه در مرحله دوم وفق بند ۳-۱۶ آیین‌نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی کشور (مصوب ۱۳۸۱ شورایعالی انقلاب فرهنگی) و بنا به گزارش دبیرخانه برگزاری مسابقه در خصوص اعلام اسامی شرکت کنندگان ۸ طرح منتخب از بین ۱۱۵ طرح رسیده جهت بهبود طرح بر اساس توصیه های هیات داوران و شرکت درمرحله دوم مسابقه، طرح های راه یافته به مرحله دوم با کدهای  PN-126، PN-834 ،PN-377،PN-483،PN-521، PN-605، PN-709 ،PN-212 مورد بررسی هیات داوران قرار گرفت و نهایتا طرح شماره  PN-709 به دلیل طراحی با حداقل مداخله در طبیعت، توجه ویژه به سایت پیرامون، اقتصادی بودن،راحتی ساخت، خلاقیت، ایجاد خاطره در بیننده و ایجاد پرسپکتیوهای مختلف طرح اول شناخته شد و طرح شماره  PN-605 به دلیل خلاقیت و نوآوری در استفاده از معماری و سازه،سادگی و زیبایی،ایجاد نمای شب و روز زیبا و همچنین سادگی اجرا از نظر داوران به عنوان طرح دوم انتخاب شد و طرح شماره PN-377 به دلیل توجه به مقیاس، تعادل بین سازه و معماری، هزینه بالای اجرا و پیچیدگی در فرم به عنوان طرح سوم انتخاب شد. پنج طرح راه یافته دیگر به این مرحله نیز از نظر هیات داوران به دلیل توجه به توصیه های داوری و شرکت در مرحله دوم شایسته تقدیر و دریافت لوح شناخته شدند.

اسامی نفرات طرح برگزیده رتبه اول : میثم امیر سادات، عرفان فرهمند

اسامی نفرات طرح برگزیده رتبه دوم : سعید آذرشب، آرش آزموده

اسامی نفرات طرح برگزیده رتبه سوم : بیتا رحم جو، غلامرضا سخنور، فرشید هاشمی خبیر، فریدون آزادمنش 

اسامی نفرات پنج طرح شایسته تقدیر نیز بدون وجود اولویت بندی به قرار زیر است: 

– علی اندجی گرمارودی، محمد جواد سعیدی، محمد سینا شاه حسینی، مونا نادر محمدی

– فرشید حسینی، علی محمد پیروز، میلاد مرادی

– احسان رمضانی گلوجه، فرشته نمدی آبگرم

– سعید قادری

– محمد رضا میرزایی

کارفرما : شهرداری کلان شهر تبریز

برگزار کننده مسابقه : معاونت شهر سازی و معماری شهرداری تبریز

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  اعلام برندگان مسابقه محدود بازآفرینی شهری تبریز با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران بانک مسکن

مدیر مسابقه : غلامرضا ایرانی

 

تصاویر جلسه داوری


 


 

طرح های برگزیده اول تا سو


رتبه اول: میثم امیر سادات، عرفان فرهمند

 

رتبه دوم: سعید آذرشب، آرش آزموده


رتبه سوم: بیتا رحم جو، غلامرضا سخنور، فرشید هاشمی خبیر، فریدون آزادمنش


 

۱۳۹۷-۶-۱۹ ۰۴:۰۰:۴۸ +۰۴:۳۰ ۱۹ شهریور ۱۳۹۷|رویدادهای معماری ایران دسته بندی ها|برچسب ها: , , |