بر اساس تحقیقی صورت گرفته در نروژ :

معماری گنبدهای ژئودزیک آینده به شما بدترین آلودگی‌های جهان را نشان خواهند داد

در دهلی نو، گرمای آزار دهنده همراه با حرارت ناشی از سوزاندن زباله‌ها،به شما هجوم می‌آورد.در سائو پائولو(São Paulo)و پکن(Beijing) دودی ضخیم شهر را فراگرفته و چشمان شما را می‌سوزاند.در لندن، موتورهای دیزل کابین‌های سیاه صداهای پیش زمینه‌ی پایتخت هستند.

اما هنوز در ساکت‌ترین سواحل جزیره‌ی توترای نروژ هوا تمیز و آکنده از عطر کاج و صنوبر است.این مکان‌، مرکز اثر جدید هنرمند انگلیسی، مایکل پینسکی(  Michael Pinsky)است.

او در مقابله با آلودگی‌های ناشی از زباله‌ها، گنبدهایی ساخته تا توسط آن‌ها هوا، بو و دمای را به کیفیت پیشین برساند. این گنبدها اکنون در شهر تروندهایم نروژ به نمایش گذاشته شده‌اند.

تا ۷ جولای، بازدید کنندگان اثر مایکل پینسکی به سفری مجازی خواهند رفت. این سفر تا زمانی که سلامتی آن‌ها دچار تحول شود طول خواهد کشید.

شکل اثری که مایکل پینسکی برای مقابله با آلودگی زباله‌ها پدید آورده است،  مانند قصیده‌ای است برای باکمینستر فولر، معمار معروفی که آوانگارد ساخت گنبد متشکل از سطوح هندسی(گنبد ژئودزی) است. کسی که بسیار درباره‌ی تغییرات شرایط آب و هوایی نوشته است. همچنین تاثیر گرفته از تلاش‌های پائولو سلری، معمار معروف ایتالیایی است که در تلاش برای ساختن آرمان شهری اقلیمی در کویر آریزونا در سال ۱۹۷۰ بود.

این اثر در راس یک پروژه‌ی علمی چهارساله به نام Climart, قرار دارد که هدفش دریافت این است که هنر چگونه می‌تواند بر درک مردم از تغییرات شرایط آب و هوایی اثر گذارد.

این پروژه با حمایت دانشگاه علم و صنعت نروژ اجرا شده است.سرمایه گذار برای انتخاب طرح یک مطالعه‌ی دقیق انجام داد و اثر مایکل پینسکی را از بین ۱۲۰ طرح جهانی برگزید. بازدیدکنندگان اثر مایکل پینسکی نظرسنجی کامل و گسترده‌ای انجام دادند که نتایج آن  بعد از تحلیل در دسامبر امسال به عنوان نتایح تحقیق منتشر خواهد شد.

پینسکی، کسی که دو سال بر تغییرات شرایط آب و هوا تحقیق کرده است می‌گوید :«کار من خلق یک اثر هنری به روشی است که همیشه انجام می‌دهم و آن را بخاطر مطالعات تغییر نخواهم داد زیرا این کار مطالعه را ناخوشایند خواهد کرد.»

۱۳۹۶-۵-۲۳ ۰۸:۳۹:۳۹ +۰۴:۳۰ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶|معماری امروز دسته بندی ها|برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار