معرفی برگزیدگان بخش معماری داخلی فضاهای عمومی اولین دوسالانه معماری و معماری داخلی ایران اثری از شرکت اورارتو

برگزیدگان در بخش معماری داخلی فضاهای عمومی

اولین دوسالانه ی ملی معماری و معماری داخلی ایران


این پروژه بیش از آنکه یک کار صرفاً معماری داخلی باشد یک کار مدیریت طرح و اجرا همزمان بوده است . زمان قرارداد اجراء این پروژه ۱۸ ماه و مساحت زیربنای آن ۰۰۰/۳۰ مترمربع می­باشد . پس از گودبرداری و ساخت اسکلت در هنگام اجراء در زمان دیوار چینی­ها و تأسیسات ساختمان کارفرما متوجه می­شود که برای معماری داخلی بنا هیچگونه فعالیتی صورت نگرفته است و بر آن شد که همراه با برگزاری یک کنکور، مشاور داخلی را برای پروژه بصورت همکار با پیمانکار EPC اضافه می­نماید. که از شروع کنکور تا انتخاب و عقد قرارداد حدود ۸ ماه از زمان اجرا سپری شده بود و پس از آن کلیه مراحل طراحی، تهیه نقشه­های اجرایی، تهیه نقشه­های تأسیسات جدید و … در هر بخش بصورت همزمان با اجرا پیمانکار انجام شد . این موضوع باعث شد که طراحی متناسباً بصورت کاملاً صنعتی صورت گیرد.

پس از گذشت ۴ ماه که اتمام طراحی­ها و نقشه­های اجرایی تکمیل شده مسئولیت طراحی مبلمان و خرید آنها نیز به مشاور معماری داخلی سپرده شد. و در همان حال ضمن تهیه چارت­های پرسنلی برای حدود ۱۵۰۰ نفر کارکنان این شرکت و جانمایی تک­تک پرسنل در سطوح مختلف اداری و مشخص نمودن ارتباط بخش­ها، طراحی و سفارش ساخت مبلمان به شرکت­های داخلی داده شد. همزمان با تکمیل ساختمان، بخش ساخت مبلمان نیز تکمیل شده و ساختمان جهت بهره برداری تحویل گردید. در این کار موضوع اصلی مهندسی زمان­ و هزینه در طراحی، اجرا و هماهنگی تدارکات شامل خریدهای داخلی و خارجی بوده که برای تک تک اقلام و بخش­ها جداولی بسیار پیچیده تهیه گردید. در انتخاب مصالح سعی شد که همواره مصالحی که به روشهای صنعتی تولید می شوند در نظر قرار گیرند تا از نظر یکنواختی رنگ و سرعت تولید و روش نصب از سرعت اجرا کاسته نشود.

ساختمان دفتر مرکزی شرکت ایرانسل

طراح و معمار داخلی: کامبیز آذرخویش، نازلی ابریشمی، سارا آذرخویش ( شرکت اورارتو)

مجری: شرکت آرمه نو

زیربنا: ۳۰۰۰۰ مترمربع

کاربری: اداری

مساحت زمین: ۴۰۰۰ مترمربع

سازه: اسکلت فلزی با سقف استیل دک

تاسیسات: مرکزی

محل پروژه: تهران، میدان هروی، بلوار گلزار

تاریخ طراحی و ساخت: ۱۳۹۲-۱۳۹۱

ایمیل: urartu.co@gmail.com

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  معرفی برگزیدگان بخش معماری داخلی فضاهای مسکونی اولین دوسالانه معماری و معماری داخلی ایران اثری از شرکت اورارتو