پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

مسابقه‌ی بین‌المللی برای طراحی چندین جایگذاری (Layout) در خانه‌های استاندارد

وزارت صنعت ساخت‌و‌ساز، مسکن و خدمات روسیه و DOM.RF  (شرکت دولتی ویژه‌ی وام مسکن) با حمایت دولت روسیه، مسابقه‌ا‌ی بین‌المللی برای طراحی چندین جایگذاری در خانه‌های استاندارد را آغاز می‌کند. Strelka KB خلاصه‌ای از طرح را منتشر کرده است و شرکت کنندگان می‌توانند از این وب‌سایت ثبت نام کنند.

این مسابقه بستر را برای خلق آپارتمان‌های آینده آماده می‌کند. آنچه شرکت کنندگان در طرح خود باید ارائه دهند، نشان دادن اصول ساخت مسکن استاندارد است که شامل انعطاف‌پذیری، کاربردی بودن و پایداری است. هدف این است که راه‌ حل‌های پیشنهادی ارسال شده برای پلان خانه‌ها، نیاز شهروندان مدرن برای راحتی، روابط اجتماعی و رضایت شخصی را تأمین کند.

یکی دیگر از اهداف مسابقه این است که یک «محدوده‌ی اندازه»‌ی مشخص به وجود آورد و جایگزین‌های برای طراحی هر نوع مسکن استاندارد از استودیوها تا آپارتمان‌های چهار‌خوابه ایجاد کند.

شرکت کنندگان باید کانسپت‌های معماری خود را ارتقاء دهند و بر جزییات طراحی جایگذاری‌ها در کنار افزایش مساحت برای شهروندان آینده دقت کنند.

شرکت کنندگان همین‌طور باید بر ساختار پلان انعطاف‌پذیر تأکید کنند و آپارتمان‌ها را بر‌اساس سه یا چهار نوع ساختمان (آپارتمان‌های دارای چند واحد مسکونی، برج، ساختمان‌های مجزا یا گالری ) توسعه دهند. از دیگر اهداف مسابقه، خلق کاربردهای جدید و راه ‌حل‌هایی برای جایگذاری‌ها است، در حین اینکه سعی شود به سناریوهای متفاوت شهروندان جدید فکر شود. یک چکیده‌ی فنی شامل تبیین چگونگی خلق آپارتمان‌های متنوع‌تر و پیشرفته‌تر است؛ برای مثال، آیا ممکن است ترکیبی از اقامتگاه‌های متفاوت در یک طبقه از ساختمان بدون تغییر ساختار آن به وجود آورد؟

ایده‌ی این مسابقه، در حین داوری بین‌المللی در مسابقه‌ی بین‌المللی ارتقای کانسپت طراحی مسکن استاندار و اقامتگاه به وجود آمد. در مسابقه‌ی قبلی، از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا به تمام جنبه‌های محیط زندگی ــ از نظم دادن به بلوک‌های شهری تا نمای ساختمان‌ها ــ به یک اندازه توجه کنند.

اکنون، تمرکز از موضوع سال پیش به آپارتمان‌ها و نیاز ساکنان با نگاه به محیط راحت مسکن تغییر یافته است.

روند داوری و جوایز

پروژه‌های انتخابی که به دور دوم راه پیدا می‌کنند از آرای عمومی مشخص خواهند شد. فینالیست‌ها مبلغ ۱۳٫۶۰۰ یورو برای پیشبرد و آماده کردن کانسپت خود برای فینال با توجه به پیشنهادات داوران دریافت خواهند کرد. پس از آن هیئت داوران برنده و نفرات برتر را انتخاب می‌کنند. پنج پروژه، هرکدام مبلغ ۲۷٫۲۰۰ یورو و پنج پروژه‌ی بعدی ۲۰٫۴۰۰ یورو و ۱۰ پروژه‌ی بعدی مبلغ ۱۳٫۶۰۰ یورو دریافت خواهند نمود.

۱۳۹۷/۳/۸ ،۱۲:۰۲:۱۴ +۰۰:۰۰۸ خرداد ۱۳۹۷|دسته‌ها: مسابقات|برچسب‌ها: |