فست‌فودِ یوفو | گروه معماری رستاک؛ سیّد‌حسین میرزایی

کارفرما: مدیر فست فود یوفو

مکان: میدان ونک

مساحت: ۱۲۰ متر مربّع

تاریخ تکمیل: خرداد ۱۳۸۶

هدفِ ما در بازسازی این رستوران با توجّه به این که معماری قدیمی و کهنه‌ای داشت این بود که فضا با استفاده از حجم‌هایی خمیده به محیطی مُـدرن و اُرگانیک مبدّل شود. هنگام ورود به داخل فضا بیننده گویی وارد دنیای ناشناخته‌ای شده: دنیایی دیگر با حال و هوایی متفاوت. یوفوها (همان اشیاء ناشناخته‌ی فضایی) بر روی دینامیک فضا تأثیر گذاشته‌اند.

ایده‌ی کلّی فُرم‌های فضا از کهکشان راه شیری و یوفوها برگرفته شده و چراغـها چون ستاره‌هایی در دل کهکشان خودنمایی می‌کنند. در دیوارها تابلوهایی با تصاویر یوفوها گذاشته شده که هدف اطلاع رسانی بصری در مورد یوفوها  بوده که این تصاویر در بازه‌های زمانی تغییر می‌کنند.

برای نورپردازی از چراغـهای هالوژنی سیلندری استفاده شده است. برای پوسته‌های داخلی از گچ و همچنین از رنگ‌های اکریلیک که دوام بالایی دارند و تَرَک نمی‌خورند، استفاده شده. از سرامیک با ابعاد ۹۰×۹۰ کرِم رنگ که تعداد بندکشی‌ها کاهش یافته و نیز به دلیل برّاق  بودن کف و انعکاس رنگـها و دیوارها و نورها، کف به فُرم‌های دیوار و فضا می‌پیوندد. برای نمای خارجی نیز از سیمان و رنگ استفاده شده است.

نام پروژه: فست‌فودِ یوفو

طرّاح پروژه: گروه معماری رستاک، سیّد‌ حسین میرزایی

مجری: گروه طرّاحان و معماران رستاک، کاظمی‌ها

پلان

نمای سه بعدی

مقطع عمودی

تصاویر قبل از بازسازی

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۸:۲۸ +۰۳:۳۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶|پروژه‌های معماری داخلی دسته بندی ها|برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار