مسابقه بین‌المللی طراحی نیمکت ۲۰۱۷

نیمکت، یک مسابقه‌ی طراحی بین‌المللی مبتنی بر ایده است که برای تمام سنین و پیش زمینه‌ها آزاد است. چالش مسابقه، طراحی و نصب یک سازه‌ی موقت در یک خیابان برای تبدیل محیط پیرامون خیابان به فرمی از فضای عمومی است. چالش نیمکت ۲۰۱۷ طراحی فضای نشیمنی فصلی، در امتداد کناره‌های خیابانی است که از طرف مسابقه انتخاب شده است.رقابت در دو مرحله صورت می‌گیرد : انتخاب برنده از طرف هیئت داوران و نصب سازه برای استفاده‌ی فصلی. تعدادی از شرکت‌کنندگان به عنوان برنده انتخاب خواهند شد و طرح خود را برای استفاده‌ی عمومی طی فستیوال طراحی WINNIPEG سال ۲۰۱۷ خواهند ساخت.

در طی فستیوال، برگزارکننده برنامه‌ی THE BENCH TALKs را در کنار نیمکت‌ها و محل  برگزاری فستیوال

برنامه ریزی و تسهیل می کنند. این برنامه از برنامه ریزها و طراحان شهری و عموم مردم دعوت خواهد کرد که درباره‌ی موضوع «خیابان به عنوان یک فضای عمومی  بحث کنند.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  نـرده به عنوان محل ملاقات | هنر معماری

طراحانی که طرح آنها برنده شده است نیز برای شرکت در این برنامه دعوت خواهند شد.

تمام طرح‌ها ثبت خواهند شد و برای بازدید عموم و ایجاد آگاهی و بحث درباره‌ی «خیابان به عنوان فضایی عمومی» به نمایش داده می‌شوند.

 

فضای عمومی


هدف مسابقه تجسم دوباره‌ و بکارگرفتن مجدد خیابان به عنوان یک فضای عمومی است. مسابقه  از ایده‌ها برای تبدیل خیابان از یک فضای عمومی به فضای نشیمن از طریق مداخلات زیرساختی است.

 

فضای کارکردی


این نیمکت باید به عنوان یک نشیمن عمومی با حداقل ۱۲ فضا یا سطح نشستن عمل کند.سهولت استفاده و دسترسی جنبه‌ی قابل توجهی است برای تسهیل سریع، مداوم و تغییر پویایی خیابان. امنیت عمومی خیابان شامل مسائل مرتبط با تراکم و خوانایی حضور فیزیکی آن ویژگی‌هایی مهم در طراحی هستند. کارکرد‌های کمکی مانند محل پارک دوچرخه، محل‌هایی برای کاشت و انبار می توانند به عنوان بخشی از طراحی در نظر گرفته شوند تا زمانیکه در جنبه‌های «عملکرد نشیمن» و «امنیت خیابان» اختلال ایجاد نکنند.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  میز تحریر و میز سئول | هنر معماری

 

سازه‌ی موقت


نیمکت به عنوان زیرساختی عمومی و موقت، طی فستیوال و احتمالا در طول پاییز در کنار خیابان نصب خواهد شد. بعد از نصب، در تمام طول فصل نیمکت در فضای آزاد و در معرض شرایط هوایی و عکس‌العمل‌های عموم قرار خواهد گرفت. در ساخت، نصب و شرایط متریال این نیمکت باید تعاملات و واکنش‌ها را در نظر بگیرید. همچنین طرح این نیمکت باید دارای یکپارچگی سازه‌ای و عملکردی برای نصب آن در طول فصل را داشته باشد. فستیوال طراحی و WINNIPEG و اسپانسرها استفاده از سایت  و مسئولیت عموم برای مدت زمان استفاده‌ی آن‌ها را در نظر خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  زی‌ــ‌آیلند | هنر معماری

 

نصب و ساخت


از ساخت دیجیتال تا استفاده‌ی مجدد یا بازیافت. در این مسابقه امکان استفاده از روش‌های دلخواه وجود دارد. با این وجود از تمام شرکت کنندگان انتظار می‌رود که ایده‌های خود را بر پاسخ به معیارهای عمومی زیر متمرکز کنند :

۱٫سادگی در ساخت و سهولت مونتاژ

۲٫قرارگرفتن در معرض المان‌های محیط خیابان

۳٫تسهیل در تمیزکردن و نگهداری یکپارچگی عملکردی و ساختاری شامل ایمنی عمومی در محدوده‌ی خیابان

 

هیئت داوران


Brad Pickard, Saskatchewan – OPEN

Johanna Hurme, Wininpeg – 5468796

Paul Dolic, Toronto – Kongat

Rami Bebawi, Montreal – KANVA

Sean Pearson, Vancouver – RUF

Tanner Merkeley, Rotterdam – OMA

 

زمانبندی ثبت ‌نام


آخرین مهلت ثبت نام : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

 

مبلغ ثبت نام


برای عموم : حدود ۴۰۰ هزار تومان

برای دانشجویان : حدود ۲۰۰ هزار تومان

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت STUFF مراجعه نمایید.

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۸:۰۵ +۰۳:۳۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۶|مسابقات دسته بندی ها|برچسب ها: , , |