وبسایت اتووود برگزار می نماید

فراخوان مسابقه دانشجویی اتووود : انتخاب طرح‌های برتر دانشجویی

 

 

اتووود از بدو شکل‌گیری و راه‌اندازی، بر ارائه تصویر واضح و شفاف از وضعیت آموزش معماری تاکید داشت. امکان بارگذاری آسان پروژه‌های دانشجویی توسط خود دانشجویان و بدون هیچ نوع محدودیت کیفی ـ و صرفا با رعایت شمول اخلاقِ حرفه‌ای ـ نشان وفاداری به این ایده است. 

برگزاری مسابقه دانشجویی اتووود حلقه تکمیلی این روند بود که تلاش می‌کرد ارتباط میان جامعه حرفه‌ای و دانشجویی را در گستره جغرافیایی ایران، به لایه‌ای گفتمانی ارتقا دهد و امکان کیفیت‌سنجی آموزش معماری توسط معماران حرفه‌ای را در فضای مجازی محقق سازد. استراتژیک‌ترین هدف برگزاری این مسابقه، تدقیق مواجهه انتقادی جامعه حرفه‌ای معماری با آینده‌های ممکن معماری ایران در اکنونیتی عمومی و شفاف است.

اتووود، امروز، پس از وقفه‌ای معنادار، با حمایت و مشارکت همه‌جانبه و متعهدانه‌ی «پروژه مکث» -که از پروژه‌های پژوهشی موسسه فرهنگی-هنری خوانش است- اولین مسابقه از دومین دوره مسابقه دانشجویی‌اش را برگزار می کند؛ مسابقه‌ای که طبق تقویمی جدید در هر دوره سه مرتبه برگزار خواهد شد.

بر خود لازم و واجب می‌دانیم از هیات محترم داوران که بی‌دریغ و علی‌رغم تمام پیچیدگی‌های زمانی و سختی‌های اجرایی قبول زحمت کردند و داوری پروژه‌های ارسالی را پذیرفتند، فروتنانه و صمیمانه تشکر کنیم. 

و باز هم بر خود واجب و لازم می‌دانیم از سرکار خانم مینا حسنی، مدیر محترم «پروژه مکث» و گروه همکارانشان؛ سرکار خانم مریم شکرالهی، مدیر فنی اتووود و سرکار خانم نیلوفر ده‌بزرگی، مدیر روابط عمومی اتووود که با حوصله و زمان بسیار امکان راه‌اندازی مجدد مسابقه را فراهم آوردند، تشکر کنیم.    

امیدواریم با مدیریت مناسب امکانات و البته زمان بتوانیم بستری درخور و شایسته برای مشارکت فعال جامعه دانشجویی ایران و جامعه حرفه‌ای رقم بزنیم.

 


 

آنچه از پی می‌آید  برخی نکات فنی و اجرایی و محتوایی مسابقه است که توجه به آن‌ها از سوی شرکت‌کنندگان به برگزاری بهتر مسابقه خواهد انجامید:

➕ پروژه‌ها در سه بخش:
➕ پروژه‌های دانشجویی طرح ۵ مقطع کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و طرح ۲ مقطع کارشناسی ارشد
➕ پروژه‌های دانشجویی طرح نهایی مقطع کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و طرح نهایی مقطع کارشناسی ارشد
➕ پروژه های دانشجویی طرح ۱ مقطع کارشناسی ارشد
در مسابقه شرکت خواهند کرد.

➕ در هر بخش از بخش‌های سه‌گانه مسابقه پنج طرح براساس مجموع نمرات هیات داوران انتخاب خواهد شد، و هر کدام از داوران نظر خود در مورد پروژه‌های برگزیده را ثبت خواهند کرد. این نظرها هم‌زمان با اعلام نتایج برای عمومی منتشر خواهد شد.

➕ تاریخ اعلام نتایج شانزدهم خردادماه ۱۳۹۷ خواهد بود و از داوران و برندگان مسابقه در تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۷ هم‌زمان با آغاز نمایشگاه آثار برگزیده، تقدیر خواهد شد.

➕ هر دانشجو می‌تواند با بیش از یک طرح در مسابقه شرکت کند، اما باید هر طرح را متناسب با محتوا و موضوع آن در یکی از بخش‌های سه‌گانه بارگذاری نماید.

➕ صرفا طرح‌هایی در مسابقه شرکت داده خواهند شد که در بازه زمانی اعلام شده بر اتووود بارگذاری شوند.

➕ برای بارگذاری هر پروژه ابتدا باید برای ثبت نام و گشایش پروفایل شخصی بر اتووود اقدام کرد و پس از آن با ورود به بخش «پروژه خود را ثبت نمایید» در جعبه بالای سمت راست صفحه پروفایل اقدام به بارگذاری پروژه نمود.

➕ شناسنامه طرح بایستی با رعایت شمول اخلاقِ حرفه‌ای و رعایت تمامی جوانب امانتداری تکمیل گردد.

➕ تکمیل بخش ایده‌ی طرح در قالبی خوانا و رسا که به تبیین تمام جوانب مفهومی و کارکردی پروژه بینجامد الزامی است.

➕ برای شرکت دادن هر پروژه در مسابقه بایستی حداقل ۱۵ تصویر شامل (تصاویر سه بعدی، دیاگرام‌های تبیینی طرح و نقشه‌های فنی) بر اتووود بارگذاری شود. اعمال توضیحات کافی در بخش توضیحات هر تصویر به تبیین دقیق‌تر طرح برای مخاطبان و هیات داوران می‌انجامد.

➕ اگر پروژه‌ای به صورت گروهی طراحی شده باشد، بایستی حتما با دیگر اعضای گروه طراحی به اشتراک گذاشته شود، مکانیسم به اشتراک گذاری هر طرح در قالب گزاره «اشتراک پروژه» که در نواره بالایی اولین تصویر پروژه در صفحه اصلی پروژه جانمایی شده، قابل دسترسی است.

➕ طرح‌هایی که پیش از تاریخ چهاردهم اسفندماه ۱۳۹۷ بر اتووود بارگذاری شده‌اند و در ادوار گذشته مسابقات دانشجویی اتووود شرکت داده شده‌اند، نمی‌توانند در اولین مسابقه‌ی دور دوم اتووود شرکت کنند.

➕ طی سالیان اخیر نهادها و موسساتی به آموزش آلترناتیو معماری روی آورده‌اند، روندی که بعضا و در برخی سطوح به نتایج شایان توجه و درخوری رسیده است. مسابقه دانشجویی اتووود خود را میزبان چنین پروژه‌هایی نیز می‌داند، منتها با توجه به محدودیت‌های زیرْساختی، در این دوره امکان بارگذاری مجزای این پروژه‌ها را ندارد. به همین دلیل از تمام دانشجویانی که در یک چنین قالبی به پروژه‌های طراحی شده رسیده‌اند، خواهشمندیم، پروژه‌های ‌خود را متناسب با بخش‌های سه‌گانه مسابقه و با ذکر شناسنامه کامل طرح در این دوره شرکت دهند. امیدواریم بتوانیم در ادوار آتی زیرْساخت مناسبی برای پروژه‌های نهادهای آموزشی موازی دانشگاه تعریف کنیم.

➕ برای پاسخ‌گویی به تمام ابهامات در تمام حوزه‌ها لطفا به پیام‌گیر تلگرامی اتووود به شماره ۰۲۱۹-۷۵۶-۹۳۸-۰۰۹۸ و اکانت @EtooodPublicRelation پیام دهید یا با کانال‌های اتووود و پروژه مکث تماس بگیرید.

 

درشبکه‌های احتماعی:

@etooodchannel
@maksdartehran

www.etoood.com
www.maksdartehran.com

۱۳۹۷-۱-۱۳ ۱۸:۰۵:۲۹ +۰۴:۳۰ ۱۳ فروردین ۱۳۹۷|مسابقات دسته بندی ها|برچسب ها: |