فراخوان مسابقه‌ی طراحی معماری و برنامه ریزی شهری برای میدان ویکتوری، پراگ

شورای شهر پراگ از مؤسسه‌ی برنامه‌ریزی و توسعه‌ی شهری پراگ خواسته است که یک مسابقه‌ی برنامه‌ریزی شهری برگزار کند تا راه حلی‌ کلی برای میدان ویکتوری به دست آید. راه‌ حل انتخابی نه تنها باید کیفیت زندگی ساکنان محلی را افزایش دهد، بلکه باعث بهتر شدن وضعیت ترافیک شود.

وضعیت کنونی یکی از بزرگ‌ترین و تاریخی‌ترین میدان‌های شهر پراگ، بیانگر اهمیت آن نمی‌باشد. در حال حاضر ساختار فعلی میدان با توجه به ترافیک سنگین، به لحاظ کیفی شرایط ایده‌آلی برای رفت‌و‌آمد در یک فضای عمومی و یا کاربردی ندارد. افتتاح مجتمع تونل بلانک (Blanka Tunnel Complex) در سال گذشته بدون راه اندازی مسیر Evropská – Svatovítská باعث تضعیف وضعیت ترافیکی در  Vítězné náměstí و خیابان‌های مجاور شد.

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  مسابقه: جایزه‌ی 2016 TROLDTEKT | هنرمعماری آنلاین

هدف مسابقه، یافتن بهترین راه‌ حل برای فضای میدان ویکتوری و تمامی زمین‌های اطراف متعلق به آن و همچنین راه‌های حمل‌و‌نقل عمومی‌ موجود و مرتبط با میدان خواهد بود که به خلق یک فضای عمومی و تفریحی به مثایه مظهر شهر با در نظر گرفتن سیستم حمل‌و‌نقل جدید  و وضعیت ترافیکی منجر شود.

میدان، در ابتدا باید مطابق با نیازهای ساکنان بومی پراگ باشد. طرح ارائه شده باید میدان را به کاربران آن بازگرداند. موضوع طرح پیشنهادی، طراحی یک فضای عمومی متعلق به پایتخت است، نه انجام آن.

 

زمان‌بندی

آخرین مهلت ارسال آثار: ۵ تیر ۱۳۹۷

 

برای دانلود شرایط شرکت در مسابقه و مصالح قابل استفاده به وب‌سایت‌های ذیل مراجعه نمایید:

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  مسابقه : فراخوان مسابقه‌ی «خانه‌ی ۲۰۱۸»

 

Competition conditions

Competition material

۱۳۹۷-۲-۲۹ ۲۳:۲۷:۴۳ +۰۴:۳۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷|مسابقات دسته بندی ها|برچسب ها: |