طرّاحی دفتر مرکزی شرکت رؤیـــا طرح داخلی | مهندسان مشــاور اورارتو

طرّاح: مهندسان مشاور اورارتو

سرپرست گروه طرّاحی: کامبیز آذرخویش

همکار طرّاحی: سارا آذرخویش

مجری: شرکت طرّاحان و بناکنندگان زاو

کارفرما: شرکت رؤیا طرح داخلی

مکان: تهران، تقاطع خیابان شریعتی و دولت

مساحت: ۲۰۰ متر

تاریخ تکمیل: اردیبهشت ۱۳۸۹

طرّاحی دفتر مرکزی شرکت رؤیـــا طرح داخلی

پلان ویترینها

 1. ورودی
 2. تجارتِ خارجی
 3. اتاق مدیر
 4. . دستشویی/توالت
 5. نمایشگاه
 6. مُنشی
 7. قرارداد
 8. دپارتمان حسابداری
 9. دپارتمان فروش
 10. دفتر ناظر فروش
 11. دفتر مدیر فروش
 12. دفتر مدیر پروژه
 13. نمازخانه/رختکن
 14. آشپزخانه­ی کوچک
 15. اطّلاعات و خدمات

مدولاسیون پایه‌ای دفتر

مقطع عمودی نمایشگاه

در طرّاحی دفتر مرکزی شرکت رؤیا طرح داخلی،

چند موضوع به عنوان عوامل تأثیرگذار در طرح نقش داشتند:

۱٫ سرعت اجرا: بر اساس برنامه‌ی از پیش‌ تعیین شده توسّط هیئت مدیره‌ی شرکت رؤیا، این ساختمان می‌بایست ظرف مدّت ۴۵ روز به بهره‌برداری می‌رسید؛ پس، برنامه‌ریزی طرّاحی و اجراء بر همین اساس تنظیم گردید و سعی شد در انتخاب مصالح و روشهای اجرایی از سیستم‌های کاملاً صنعتی استفاده شود. مصالح صنعتی علاوه بر سرعت بالا نسبت به روشهای سنّـتی از کیفیّت مناسب‌تری نیز برخوردارند.

 1. فعّال بودنِ سایر بخش‌های ساختمان: در طرّاحیِ این دفتر سعی شده است آلودگیها (اعم از صوتی و غیره) به حدِّاقل برسد. استفاده از سیستم‌های معماری خشک سقف‌ها، پوششهای کف و دیوار چسبی و غیره، روشهایی هستند که با حدِّاقل مزاحمت و سریعترین زمان به نتایج مطلوب منجر می‌شوند.
 1. تعداد پرسنل متنوّع و متراکم در هر بخش: این شرکت دارای یک چارت سازمانی پیچیده و دارای سطوح مختلف از مدیر تا کارمند ساده و بخشهای مختلف است، که هر یک می‌بایست علاوه بر استقلال، مزاحمتی برای سایر بخشها به وجود نیاورند؛ ضمناً یکی از بخشهای عمده‌ی شرکت، بخش سـالن نمـایش (Show room) است، که می‌بایست همزمان پذیرای چند گروه مختلف باشد. این مجموعه به دلیل تنوّع و تعدّد فضاها، آرایش بسیار پیچیده‌ای پیدا کرده است. در طرّاحیِ آن سعی شده به صورت آرایش بازِ اداری همراه با منطقه‌بندی پیش‌بینی شود که هم بتوان با تغییرات بَعدی سیستم را منطبق نمود و هم هر بخشی به طور مستقل فعّالیت خود را داشته باشد. کروکی، نحوه‌ی آرایش فضا به صورت مُدولار از فضای کار گروهی (۴ نفر کارمند) تا اتاق کار انفرادی (مدیریّت با امکان پذیرایی در داخل اتاق) را نشان می‌دهد که مبنای طرّاحی فضاهای اداری بوده است.
 1. انتخاب مصالح: در انتخاب مصالح برای این فضا سعی شده است که به منظور آسایش فضای کار و مراجعین به سالن نمایش کالا و کم کردن سر و صدا از کف‌ پوش‌هایی استفاده شود که جاذب صوت باشند، به همین دلیل بخش عمده‌ی کف سازیها از موکت‌های مخصوص فضای اداری و کفپوش‌های چرمی است. دیوارها تا حدِّ امکان ساده و با پوشش کاغذ دیواری‌هایی به رنگ‌های سفید و صرفاً بافت‌دار بوده که آن نیز کمک به جذبِ صوت می‌کند، کاملاً قابلیّت شستشو دارد و نگهداری آن بسیار راحت است.

پارتیشن شیشه‌ای

درب دفتر

اتاق قرارداد

جزئیات اتاق مدیر

ویترین کاغذدیواری‌ها

ویترین کف پوشها

پلان سقف معلق

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۸:۲۷ +۰۳:۳۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶|پروژه‌های معماری داخلی دسته بندی ها|برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار