طرح های برتر بخش طراحی داخلی مسابقه ی هنر معماری اثری از ایمان امین لاری

یکی از سیزده طرح برتر در بخش معماری داخلی

اولین مسابقه ی معماری داخلی هنرمعماری


این بنا مصداقی است از تعریف لوکوربوزیه از معماری. لوکوربوزیه در کتاب معروف خود “به سوی معماری” نوشته است : معماری بازی آگاهانه ، صحیح و با شکوه احجام به هم پیوسته در زیر نور است.

 در این پروژه احجام به شکلی بدیع و زیبا ترکیب شده اند. المانهای معماری با هم در ارتباط هستند. ویترین تبدیل به دیوار شده و دیوار تبدیل به سقف و سقف دوباره تبدیل به ویترین شده. که همه در یک جسم قرار گرفته اند. این عناصر به صورتی تندیسگونه با هم ترکیب شده اند.در این پروژه فقط از سه جنس چوب (رنگ قهوه ای) ، سنگ تراورتن (رنگ سفید) و شیشه (شفاف) استفاده شده. دو ورودی در دو ضلع شرقی و جنوبی تعبیه شده که دو حرکت عمود بر هم را برای مشتری ایجاد می کند. در امتداد حرکت افراد ، در سقف مغازه حرکت و تداخل احجام را مشاهده می کنیم.

با توجه به اینکه یک فروشگاه می تواند خود یک بدنه شهری مهم باشد ،‌ تاثیر خیابان بر بدنه فروشگاه آشکار است. حرکت و چرخش نرم خیابان بر دکور مغازه تاثیر گذاشته و در عین حال که دکور مغازه قابی برای دید به رودخانه است به تبع خیابان مجاور به نرمی می چرخد و انحنا پیدا می کند. دکور مغازه ترکیبی از سنگ و چوب است. وقتی از محوطه بیرون به نما و دکور مغازه نگاه می کنیم ، جنس سنگ را بیشتر می بینیم که هماهنگ با جنس ساختمانهای اطراف است. وقتی از داخل به همان دکور نگاه می کنیم جنس چوب توجه ما را جلب می کند. این تفاوت جنس مربوط به تفاوت حس درون و بیرون است.

 

بیشتر بخوانید، بیشتر آگاه باشید!  برگزیدگان سومین مسابقه ی طراحی و معماری داخلی فضاهای عمومی هنر معماری اثری از شرکت خانه طرح

 

 

 

گالری نقره فرقدانی

طراح : ایمان امین لاری

همکار طراحی : امیررضا صادقی

مجری : امیررضا صادقی

کارفرما : آقای فرقدانی

متراژ :  42  مترمربع

مکان : اصفهان ، چهارباغ بالا ، مجتمع تجاری کوثر

تاریخ اجرا : شروع : اردیبهشت ۸۴ / پایان : بهمن ۸۴

۱۳۹۷-۵-۴ ۲۲:۴۱:۴۳ +۰۴:۳۰ ۴ مرداد ۱۳۹۷|پروژه‌های معماری داخلی, تجاری, چوب, خاورمیانه, شیشه, مسابقات دسته بندی ها|برچسب ها: , |