پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

طراحی داخلی از میامی تا هوستون / فلوریدا (بخش ۲)

Interior Design from Miami to Houston / Florida

Grand Gesture

تصویر بالا

این آشپزخانه‌ی پرحرارت همانند یک واگن قطار شخصی آراسته و جمع‌وجور است. کابینت‌های سفارشی آن از ماهون رنگ شده و قاب بندهای برجسته‌اش از چوب بلوط است. کاشیها که با دست رنگ شده‌اند با حاشیه‌ای چشمگیر و مشخص با کاغذ دیواری سقف ترکیب می‌شوند تا به فضا گیرایی دنیای قدیم را ببخشند. برق و جلای وسایل مسی و برنجی آشپزخانه، محیط را بیش از پیش جالب توجه و تأثیرگذار جلوه می‌دهد.          

با آنکه این اتاق نشیمن بسیار بزرگ است، با استفاده از رنگ‌های گرم، بافت‌های گل و گیاه درخشان و طریقه‌ی چیده شدن اثاثیه، حال و هوای صمیمی خود را حفظ می‌کند.                                        

شرکت طراحی داخلی جینی استاین که در سال ۱۹۷۵ تأسیس شده است مجموعه‌ی کاملی از خدمات طراحی ساختمانهای مسکونی و تجاری را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد. این شرکت از منسوب کردن فعالیت خود به یک سبک یا دوره‌ی مشخص دوری جسته و ترجیح داده است در هرپروژه شیوه‌های معماری مختص و مناسب همان پروژه را به اجرا درآورد. به همین منظور نیز کتابخانه‌ی مرجع بزرگی با کتاب‌های فراوان درباره‌ی جزئیات معماری دوره‌های تاریخی در اختیار گرفته و علاوه بر آن، در کارگاه خود در ناحیه‌ی زیبای سن مارکو در جکسنویل، مجموعه‌ای از مبلمان عتیقه، نقاشیهای رنگ روغن، حکاکی‌های عتیقه و لوازم تزئینی گرد آورده است.

این اتاق غذاخوری دلگیر و اسرارآمیز، به گونه‌ای طراحی شده است که شبها زندگی دوباره پیدا می‌کند. مجاورت گلهای کمیاب، نقاشیها و حاشیه‌ی کاغذ دیواری با مبلمان سنگین انگلیسی اثر شورانگیزی ایجاد می‌کند.

جزئیات مربوط به اوایل قرن نوزدهم، از جمله دوره و زوارهای متناسب و نقاشی دیواری «صحنه‌هایی از آمریکا» این لابی را در هاله‌ای از اصالت و پیشینه‌ی تاریخی فرو می‌برند.

نقاشی دیواری کار دست و فرش سفارشی به این اتاق غذاخوری طویل گرما و هویت می‌بخشند. پنجره‌های طاق‌دار که از کف تا سقف کشیده شده‌اند اتاق را از نور خورشید آکنده می‌کنند.

رنگ مایه‌های خنثی موجب به جلوه درآمدن این اتاق نشیمن کوچک می‌شوند و در همان حال ظروف چینی آبی و سفید به آن یگانگی می‌بخشند. تصویرهای سیاه و سفید نیز به جذابیت و عمق فضا می‌افزایند.

 این اتاق غذاخوری تعبیری است مدرن از مضمونی سنتی. صندلیهای سبک امپراتوری با نقش‌های امروزی رویه دوزی شده‌اند. جزئیات پنجره‌ها تماماً از برنج ساخته شده‌اند. برگهای طلایی روی سقف و دیوارها در تزئینات میز سبک سنتی نیز تکرار شده است.