شما بگویید! چه کسی یک عمر برای ارتقای معماری و شهرسازی ایران تلاش نموده است؟ : فراخوان معرفی یا اعلام کاندیداتوری جهت دریافت نشان دکتر علی اکبر صارمی

مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌های ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران برای اعلام کاندیدا و معرفی افراد جهت اعطای نشان دکتر علی اکبر صارمی فراخوانی به شرح ذیل منتشر نموده است.

 

 

همانگونه که استادان، منتقدان، فرهیختگان و معماران ارجمند استحضار دارند بخش یکم از سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران به اعطای نشان دکتر علی‌اکبر صارمی به یک معمار اختصاص دارد. بدینوسیله با توجه به شرایط زیر از کلیه‌ی یاران جهت معرفی افراد حائز صلاحیت یا اعلام کاندیداتوری توسط خود افراد جهت بررسی‌های بیشتر کمیته‌ی دوسالانه دعوت بعمل می‌آید:

این نشان چیست؟

معماری حقیقی، محصول جوشش درونی معمار در پاسخ به نیازهای جامعه است. معماریِ متعهد، تبلور احساس مسئولیت اجتماعی معمار نسبت به جامعه و سرنوشت و آینده‌ی آن است. دوسالانه‌ی ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران باید بر محور عدالت و اخلاق حرفه‌ای حرکت نماید که اگر این ارزش در دوسالانه کمرنگ شود، دیگر هیچ چیزی ارزش ایستادن و مبارزه بر سر این گذرگاه مهم تاریخی را ندارد. برهمین اساس از دوره‌ی دوم دوسالانه، نشانی به پاس قدردانی معنوی از دست‌اندرکاران حرفه تعریف و تبیین گردید. این نشان به پاس سال‌ها خدمت صادقانه، آموزش متعهدانه، تلاش مجدانه و راهنمایی‌های پدرانه‌ی معلم اخلاق، دکتر علی‌اکبر صارمی، مزین به نام ایشان گردیده است.

نحوه‌ی مشارکت:

برندگان این نشان بدون اطلاع قبلی، تحت نظر کمیته‌ای متشکل از مسئولین سیاست‌گذاری و اجرایی دوسالانه به منظور انجام تحقیقات پنهانی بوده‌اند. تحرکات افراد توسط نیروهای اجرایی و گمنام مورد اعتماد دبیرخانه، تحت تحقیق قرار گرفته و کمیته‌ای عالی، مستقر در هنرمعماری نسبت به بررسی گزارش‌ها و افراد اقدام می‌نماید. این دبیرخانه و کمیته‌ی حاکم همچنین آماده‌ی دریافت گزارشات مردمی نیز است. ما موارد معرفی شده توسط مخاطبین را تحت چتر اطلاعاتی خود قرار داده و در مورد آنان تحقیقات لازم را به سرانجام خواهیم رساند. داوطلبین نیز می‌توانند با ارسال رزومه به این دبیرخانه، ما را از اقدامات خود آگاه سازند. دبیرخانه و کمیته‌ی عالی موظف هستند به کلیه‌ی پیشنهادات مأخوذه رسیدگی نمایند و در صورت لزوم با تعامل و تحقیق، صالح‌ترین معمار را برای انتخاب خود معرفی نمایند.

 

آخرین مهلت: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

 

داوران:

کمیته‌ی عالی انتخاب برنده‌ی نشان دکتر علی اکبر صارمی متشکل است از:

  • بانو هایده حائری(همسر جناب آقای دکتر علی‌اکبر صارمی)
  • علیرضا قهاری(برنده‌ی دوره‌ی قبلی نشان دکتر علی‌اکبر صارمی)
  • علی تمیز کار، مدیر عامل شرکت رویا طرح داخلی
  • یک نفر نماینده‌ی تیم تحقیقات
  • یک نفر نماینده‌ی هنرمعماری

این کمیته به مرور زمان با اضافه شدن برندگان دوره‌های جدیدتر به حدنصاب جمعیتی خود خواهد رسید. دبیرخانه‌ی دائمی این کمیته، دفتر مؤسسه‌ی هنرمعماری می‌باشد.

جایزه:

برنده‌ی نشان دکتر علی اکبر صارمی، مفتخر به دریافت نشان منقوش به نیم‌رخ دکتر علی‌اکبر صارمی(عضو جاویدان شورای عالی هنرمعماری)و گواهی رسمی، خواهد گردید. این فرد در کتاب جامع دوسالانه که به همین منظور چاپ خواهد گردید معرفی خواهد شد. این فرد همچنین در فصلنامه‌ی هنرمعماری(ویژه‌نامه‌ی دوسالانه) و در پورتال رسمی نشان در وبسایت هنرمعماری معرفی خواهد شد و صفحه‌ی اختصاصی او طراحی و اجرا خواهد شد.

جایزه ویژه: عضویت دائمی فرد برنده در کمیته‌ی عالی، جهت انتخاب برنده‌ی نشان دکتر صارمی در دوسالانه‌های بعدی

 

روش ارسال:

کسانیکه که تمایل دارند در جهت کاندیداتوری اقدام نمایند یا افرادی را که حائز شرایط می باشند را معرفی نمایند، لازم است با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۶۰ یا ایمیل aoaholding@Gmail.com مکاتبه نماید.

 

اطلاعات بیشتر:

برای اطلاعات بیشتر لطفاً PDF زیر را دانلود نمایید یا به لینک های ارایه شده مراجعه نمایید:

 

دانلود PDF فراخوان کامل دوسالانه

 

صفحه رسمی دوسالانه

 

صفحه رسمی نشان دکتر علی اکبر صارمی

۱۳۹۷-۴-۹ ۰۲:۳۹:۲۳ +۰۴:۳۰ ۹ تیر ۱۳۹۷|رویدادهای معماری ایران, مسابقات دسته بندی ها|برچسب ها: , |