پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

راکینگ چِر روبی | پالیساندر

طراحی از پویان مختارانی از شرکت پالیساندر

این راکینگ چـرْ متناسب با آناتومیِ بدن انسان ساخته و ایده‌­ی اصلی آن از بدن ورزیده­‌ی یک قهرمان پرورش­اندام (و یا شاید بهتر باشد بگوییم «سوپرمَن») گرفته شده است. صندلی طوری طرّاحی شده که وقتی شخص روی آن بنشیند، احساس قدرت می‌­کند. احساسی شبیه به یک ابَر انسان که قادر است همه‌­ی اجسام دور و برش را کنترل دهد. هشت بالشِ پُر شده از موادّ سیّال در قسمت پُشتی تعبیه شده که یادآور فُرمِ هشت عضُله‌­ی شکمی­ست، و دو بالش بزرگتر در مسندِ صندلی که شبیه عضلات کَفَل در آناتومیِ انسان است.

نمودارِ فشار
در این دو نمودار مقدار فشار در یک صندلی عادّی و راکینگ چرِ روبی را مشاهده می‌­کنید. در صندلیِ عادّیْ انباشتِ بیش از حدِّ فشار در قسمتِ نشیمنگاه را می‌­بینید، در حالی که در صندلیِ روبیْ به این علّت که به دو بالشِ پُر شده از مواد سیّال تجهیز شده، فشارِ وارده پخش می‌­شود، که در نتیجه دما در این قسمت به مقدار قابل توجّهی کاهش می­‌یابد و از تعرّق نیز جلوگیری می‌­شود.

سیستمِ راکِ دستی
این سیستم کاربر را قادر می‌­سازد تا با فشار کلاچ صندلی را حرکت دهید و با تکرار این کارْ حرکت آن رو به جلو و عقب سریع‌تر می‌­شود. این کلاچ با یک کابل فولادی که شبیه به سیستم ترمز دوچرخه است، عمل می‌­کند. این کابل به یک قسمت با‌له‌­مانند (Flapper) متّصل است که صندلی با آن تاب می‌­خورد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ،۱۰:۲۸:۲۳ +۰۰:۰۰۲۴ خرداد ۱۳۹۶|دسته‌ها: طراحی صنعتی|برچسب‌ها: , , , , |