پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

دانلود نخستین شماره از مجله هورنو با موضوع هویت فراموش شده | کاری از دانشجویان حفاظت و مرمت میراث شهری و معماری دانشگاه هنر تهران

هورنو نام مجله ای اینترنتی است که به کوشش جمعی از دانشجویان حفاظت و مرمت میراث شهری و معماری دانشگاه هنر تهران تهیه گشته است. صاحب امتیاز این نشریه انجمن علمی حفاظت و مرمت میراث شهری و معماری دانشگاه هنر تهران و مدیرمسئول و سردبیر آن حنانه تاج احمدی می‌باشد. نخستین شماره این مجله با موضوع هویت فراموش شده در دی 1397 منتشر گشت. در کانال رسمی این نشریه می‌خوانیم:

شماره نخست نشریه (هورنو) با یادداشت هایی از پیشکسوتان و اساتید بزرگ این حوزه، چون دکتر مهدی حجت و استاد محمدحسن محبعلی مزین گشته است. همراه با یادداشتی از مهندس مهرزاد پرهیزکاری موضوع حفاظت از هویت آثار تاریخی مطرح شد. بخش دیگر نشریه شامل ترجمه مقالات معتبر نشریات بین المللی و علمی-پژوهشی می شود و به معرفی علوم و فنون جدید و مسائل روز دنیا در حوزه حفاظت و مرمت بناها و شهرهای تاریخی می پردازد. همچنین مقاله ای در مورد لزوم آموزش میراث فرهنگی به کودکان ارائه شده است.
در بخش معرفی آثار فرهنگی و هنری حوزه ی حفاظت میراث فرهنگی، به معرفی و نقد فیلم های ساخته شده در این حوزه پرداخته ایم.
در قسمت پایانی نشریه، تصاویری از مداخلات و الحاقات غیراصولی و غیرقانونی صورت گرفته در حریم بناهای تاریخی تقدیم حضورتان می گردد.

برای ارتباطات، همکاری، کسب اطلاعات بیشتر و دانلود این مجله می‌توانید به کانال تلگرام مجله به شناسه‌ی https://t.me/hornomagazine مراجعه نمایید. همچنین امکان دانلود این مجله از طریق این لینک نیز مهیا شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۸ ،۲۳:۴۶:۴۷ +۰۰:۰۰۸ دی ۱۳۹۷|دسته‌ها: مجلات|برچسب‌ها: , , |