دانلود بهترین مقالات چاپ شده در حوزه شهری به انتخاب برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران

دفتر هبیتات در ایران در سال ۱۳۸۸ با تمرکز بر موضوع کاهش آثار خطرات و بلایای طبیعی و بر اساس موافقت‌نامه‌ای بین برنامه اسکان بشر ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردید. از ابتدای سال جاری فعالیت‌های دفتر به سمتی فراتر از حوزه کاهش آثار خطرات بلایای طبیعی هدایت شده و پرداختن به همه حوزه‌های کاری و برنامه‌های هبیتات در جهت پاسخگویی مناسب به مشکلات و چالش‌های اسکان بشر و توسعه شهری پایدار، در دستور کار قرار گرفت. دفتر هبیتات در ایران در سال ۱۳۹۴ حوزه “فراگیری اجتماعی” را به حوزه‌های هفت‌گانه خود افزود و در صدد است طیف وسیع‌تری از حوزه‌ها را تحت پوشش قرار دهد.

کمیته ملی اسکان بشر
دبیرخانه کمیته ملی اسکان بشر به عنوان مرجع ملی برنامه اسکان بشر ملل متحد در جمهوری اسلامی منصوب شده و پیگیری اجرای موثر دستور کار اسکان بشر در سطح ملی و در قالب سیاست‌های مسکن، سرپناه و توسعه پایدار شهری را برعهده دارد. مسئولیت نظارت و هدایت این مرجع ملی را وزارت راه‌وشهرسازی عهده‌دار است و دبیر کمیته ملی اسکان بشر، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است. وظایف اصلی این کمیته شامل اشاعه دستور کار اسکان بشر، تدوین گزارش‌های ملی و انجام هماهنگی‌های بین‌دستگاهی در بخش دولتی، خصوصی و غیردولتی است.

امکان دانلود بهترین مقالات حوزه شهری 
برنامه اسکان بشر به صورت ماهانه فهرست این مقالات را ارائه می‌کند و علاقمندان می‌توانند با کلیک بر روی عنوان هر مقاله، به سایت مرجع آن برای دانلود متن کامل مراجعه کنند. لطفاً در صورت آگاهی از هرگونه انتشاری از قبیل مقاله، ژورنال، کتاب و… از طریق ایمیل info.tehran@unhabitat.org ما را در تکمیل این صفحه یاری نموده و همچنین برای دانلود انتشارات هبیتات به اینجا مراجعه نمایید.

 

منبع: وبسایت رسمی برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران

۱۳۹۷/۶/۱۳ ،۰۵:۱۶:۳۲ +۰۰:۰۰۱۳ شهریور ۱۳۹۷|دسته‌ها: نقد و نظریه|