پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

جهان را به خانه‌ی خود بیاورید!

Bringing the World to Yourk Door

تابلو نقاشی که بر دیواری به شکل بلوک‌های سیمانی نصب شده است، زمینه‌ای سنگین و موقر برای اتاق غذاخوری مجلل فراهم آورده است. بوفه‌ی توکار شامل دستک‌های دست سازی است که طراح از هندوراس با خود آورده بود.

مکان: لایت هاوس پوینت، فلوریدا

شرکت طراحی داخلی رترو بیش از هرچیز به واسطه‌ی رویکرد هنرمندانه‌ی خود نسبت به مقوله‌ی طراحی داخلی شهرت یافته است. این شرکت که به طور کلی طبیعتی سنتی دارد، به هرپروژه حال و هوایی می‌بخشد که نشانگر شخصیت منحصر به فرد کارفرماست. طراحی‌های سنتی و ابزارهای کلاسیک از طریق به کارگیری شیوه‌های التقاطی و نخبه چین و گنجاندن عناصر قومی، محلی و امروزی سروسامان پیدا می‌کنند. شرکت رترو در زمینه‌ی استفاده از رنگ، بافت، و اشیای مکمل و تزئینی نیز بسیار توانا نشان می‌دهد و با داشتن گروهی شامل هشت طراح، دستیار و نقشه کش، به دنبال ایجاد فضاهایی است که از نظر زیباشناختی چشم نواز باشند و به ساکنان خانه احساس آسودگی و صمیمیت القا کنند.

این اتاق که به عنوان خلوتگاه و مکانی برای تجدید خاطرات و مطالعه­ی خانم خانه طراحی شده، سرشار از لطف و جذابیت است. تخت آهنی با پرده‌های توری و پارچه‌ای پوشیده شده و به لباس عروس شباهت پیدا کرده است. برخی از لوازم و اشیای اتاق، تاریخ اوایل قرن نوزدهم را بر خود دارند.

مکان: لایت‌هاوس پوینت، فلوریدا

نمای یکپارچه‌ی کتابها به این دیوار، که کار با آن را بسیار دشوار می‌نماید، جلوه می‌دهد. مبل از یک بدنه‌ی چرمی و تشکهایی با پارچه‌ی پرزدار تشکیل شده است. پرده‌ی تیره به پنجره‌ی جانبی گرما می‌بخشد.

مکان: لایت هاوس پوینت، فلوریدا

رنگ سیر پارچه‌ها و اشیایی که با دقت انتخاب شده‌اند به این اتاق نشیمن کوچک عمق و گیرایی می‌بخشند و فضای داخلی تماشایی و در عین حال دنجی به وجود می‌آورند. مقیاس و چیدمان اشیا نقش مهمی در ایجاد فضایی بازی می‌کند که هم به چشم زیبا می‌نماید و هم زندگی راحت و دلچسبی را برای ساکنان خود مهیا می‌سازد.

مکان: فورت لاودردِیل، فلوریدا

زیرنمای کاذب سقف و چشم انداز زیبا به این فضای مخصوص صرف صبحانه، هویت خاصی می‌بخشند. بافت دیوار، کف سنگی، اثاثیه‌ی ساده، گیاهان و آفتاب فراوان، این مکان را به محیطی عالی برای آغاز روز تبدیل می‌کنند.

مکان: لایت هاوس پوینت، فلوریدا

راهرویی که پیش از این بسیار بی روح بود، با بالا بردن سقف و نورپردازی زیرنمای سقف و افزودن ستون‌های سنگی برای تقسیم فضا کاملاً دگرگون شد. درِ ثابت انتهای راهرو بر گیرایی فضا می‌افزاید و یک ورودی فرعی برای اتاق نشیمن به وجود می‌آورد.

مکان: فورت لاودردِیل، فلوریدا

اتاق خانوادگی بزرگ به خوبی حس و حال این خانه‌ی تماشایی را بازتاب می‌دهد. در این خانه که مالکانش کلکسیونر و جهانگردان برجسته‌ای هستند، وسایل و لوازم بی شمار به شکلی ابتکاری در فضا جا گرفته‌اند. برای مثال به استفاده از پرده‌های کنار شومینه روی نیزه‌های قبایل افریقایی توجه کنید.

مکان: فورت لاودردِیل، فلوریدا

سطوح چارگوش نرم و دوخته شده‌ی روی دیوار بالاسری تختخواب، شکوه و برازندگی خاصی به این اتاق خواب می‌دهند. برای ساخت بالاسری، از یک دروازه‌ی آهنی استفاده شد. نورپردازی به گونه‌ای انجام شد که بافت دیوار را به خوبی به نمایش درآورد و بقیه‌ی اتاق را تاریک و رمانتیک باقی بگذارد.

مکان: فورت لاودردِیل، فلوریدا

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ،۱۰:۲۷:۴۱ +۰۰:۰۰۱۴ شهریور ۱۳۹۶|دسته‌ها: پروژه‌های معماری داخلی|برچسب‌ها: , , , , , , , , , |