پایگاه خبری هنرمعماری آنلاین زین بعد بر روی آدرس زیر به روز رسانی خواهد شد.

جزئیات افسون کننده

Alluring Details

Danny Hartley Interiors, Inc

حال و هوای روستاهای فرانسوی بر این آشپزخانه‌ی بازسازی شده حاکم است. تیرهای سقف، کابینت‌های کلاسیک کرم رنگ، و رویه کابینت‌های کرم پررنگ سخت شبیه به گرانیت، به وسیله‌ی دیوارهای تیره‌تر، لوازمی از فولاد ضدزنگ، و حاشیه‌ای پوشیده از کاشی‌های ایتالیایی که به شکل قطری چیده شده‌اند، از هم متمایز می‌شوند. خروسها و جاظرفی آهنی آویخته از سقف، جوّ روستایی آشپزخانه را تشدید می‌کنند.

شرکت طراحی داخلی دنی هارتلی در اغلب پروژه های خود به دنبال آن است تا با ترکیب اشیای قدیمی و محبوب کارفرمایان با وسایل و لوازم جدید، حال و هوایی حاکی از قدمت و سالخوردگی به فضا ببخشد. انتخابهای بی نقص آنان در زمینه‌ی رنگها و بافتها موجب میشود تا همه‌ی جزئیات فضا جلوه‌ای کاملاً متفاوت به خود بگیرند؛ جلوه‌ای که در آن واحد، هم افسون‌ کننده و گیراست و هم پرآسایش و کاربردی.

دیوار شومینه‌ی ۵/۵ متری که با اندود تک رنگی از سایه روشنهای زیتونی پوشیده شده است، زمینه‌ای عالی برای جلوه گری پایه چراغ‌های فرفورژه و خمره‌های عظیم فراهم می‌آورد. کاناپه که با پارچه‌ی پرزدار براقی روکش شده است و قالیچه‌ی تبتی، به جوّ مدیترانه‌ای این اتاق دوست داشتنی، رنگ و لعاب دلنشینی می‌بخشند.

رنگ ملایم دیوارها و بافت فرش در این اتاق نوازشگر مهمان، فضای آرام و آسایش بخشی به وجود می‌آورد. لحاف ابریشمی شکلاتی و پرده‌های زرد و قهوه‌ای بالای تخت و جلو پنجره‌ها، اتاق را از راحتی و آسودگی سرشار می‌سازند. گنجه‌های کشویی قرن هجدهمی از چوب گره دار و چراغهای عتیقه بر زیبایی و گیرایی فضا می‌افزایند.

اشیا و مبلمان قدیمی در ترکیب با فرش پلنگی و قفسه‌ی کتاب سفارشی ساز،رویکردی آوانگارد را در این اتاق مطالعه‌ی دنج به نمایش گذاشته‌اند.

شومینه و دیوارهای اندود شده‌ی قهوه‌ای با ایجاد پس زمینه‌ای غنی و نیرومند، گوشه‌ی شرقی اتاق سرگرمی بلند و کشیده را به محل دنجی برای گفت‌وگو تبدیل کرده‌اند. قالیچه و کوسنهایی با رنگ‌های خیره کننده و صندلی دسته دار با روکش گلدوزی، به فضا رنگ می‌دهند و میز قهوه خوری آهنی و کرکره‌های قدیمی حال و هوایی مدیترانه‌ای در اتاق ایجاد می‌کنند. در بخش غربی که در تصویر مشخص نیست، میز بیلیارد و نقاطی برای سرگرمی‌های مختلف نیز در ایجاد جوّی راحت و آسوده در این اتاقِ طبقه‌ی پایین سهم دارند.

 

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ،۱۰:۲۷:۵۱ +۰۰:۰۰۱۵ مرداد ۱۳۹۶|دسته‌ها: پروژه‌های معماری داخلی|برچسب‌ها: , , , , , , , , , |