تخیّلی که لبخند را بر لب شما باقی می‌گذارد | طرّاح: ادیفیکا

1

دندان‌های سفید نماد زیبایی سالم هستند. در سالهای اخیرْ محصولات و خدمات سفیدکننده‌ی دندان در آمریکا رواج فراوانی پیدا کرده‌اند و «بْرایت سْمایل» یکی از پیشروان مراکز سفید کردن دندانها به شمار می‌آید که به واسطه‌ی تکنیک‌های نرم و اثرات ماندگار خود با محبوبیت بسیار روبه‌رو و در مدتی کوتاه در هفده نقطه‌ی ایالات متّحده مشغول فعّالیّت شده است.شعبه‌ی مک لین در ویرجینیا الگویی است برای مراکز آینده. «برایت سمایل» به خوبی از لزوم تحکیم موقعیّت نام خود، پیش از توسعه‌های آتی، آگاهی دارد.

در گذشته سفید کردن دندانها همچون تدبیری پزشکی، در کلینیکهای دندانپزشکان انجام می‌گرفت، ولی «برایت سمایل» در پی آن است که خدمات خود را به عنوان یکی از گزینه‌های لازم برای زیبایی سالم در میان مردم جا بیندازد و آن را به بخشی از مقوله‌ی زیبایی یا مد تبدیل کند.

شرکت کانادایی ادیفیکا، که طرّاحی پروژه را بر عهده گرفت، این فضای فوق مدرن را به وجود آورد که شامل چند محفظه‌ی مدوّر برای درمان است. همین ظاهر چشمگیر است که «برایت سمال» را از کلینیک‌های دندانپزشکی و سایر مراکز سفیدکننده‌ی دندان متمایز می‌سازد.

نمای جلویی بنا نیز فوق العاده باز و گشوده است و توجّه مشتریان بازارچه را به خود جلب می‌کند؛ تصاویر بصری که می‌توانند با استفاده از رسانه‌های دو بعدی و سه‌ بعدی نیز بازتاب پیدا کنند؛ محیطی آرامش بخش و تأثیرگذار؛ و تجهیزاتی که امکان عملیاتی ملایم و بدون درد را فراهم می‌کنند. معماران با توجّه به چنین جزئیّات ظریفی موفّق شدند تکیه گاه محکمی برای رشد آینده‌ی شرکت «برایت سمال» به وجود آورند.

2

  1. میز پذیرش مدوّر و محفظه‌های گرد از درون نمای باز بنا قابل مشاهده هستند.
  2. محفظه‌های درمان، پوششی از MDF دارند و به گونه‌ای طرّاحی شده‌اند تا صندلی دندانپزشکی، تجهیزات فنّی و همچنین وسایل سمعی بصری را در خود جای دهند.
  3. انتهای محفظه‌ها به یک پوشش شفاف و نور LED ختم می‌شود. جلوه‌های نوری که پیوسته در حال تغییر است، بر آرامش محیط می‌افزاید.
  4. نمای سراسری محوّطه­‌ی درمان
  5. مراجعان پس از پایان کارشان می‌توانند نتیجه را در آینه‌ی انتهای مرکز مشاهده کنند.

پلان۱:۲۵۰

3

4

5