تاریخ، هویت شهری می‌یابد! طراحی داخلی: باربارا مورتاگ نَش، استار کورِن / معماری: جان بارانکو

HISTORY BECOMES URBANIZED

باربارا مورتاگ نش در همه‌ی اتاقها از کف چوب افریقایی کاملاً «پاخورده‌ای» استفاده کرده است. با فشار یک دگمه، صفحات شیشه‌ای که در قاب‌های تیره‌ی چوبی قرار گرفته‌اند، از حالت شفاف به رنگ مات درمی‌آیند و به تعریف فضاهای عمومی و خصوصی کمک می‌کنند.

طراحی داخلی: باربارا مورتاگ نَش، استار کورِن

معماری: جان بارانکو

مکان: فورت لودردیل، فلوریدا

متن: مگی کِلی

عکسها: رابرت برنتلی

یک پست سوزنبانی قدیمی متعلق به بل ساوث دهه‌ی ۱۹۳۰، با حال و هوایی مدرن و امروزی، زندگی تازه‌ای یافته است.

هنگامی که باربارا مورتاگ نش تصمیم گرفت به این فضای آپارتمانی، حال و هوای مدرنی در خور محیط شهری حرفه‌ای آن (واقع در محله‌ی تجاری فورت لودردیل) بدهد، به فکر آن هم بود که به ریشه‌های تاریخی بنا (پست سوزنبانی بل ساوث متعلق به دهه‌ی ۱۹۳۰) نیز وفادار بماند و این ذهنیت اولیه را در تمام مدت همکاری خود با استودیوی طراحی معماری بارانکو گونسالس در نظر داشت. او طراحی این سکونتگاه کوچک را به گونه‌ای عملکردگرا انجام داد و در آن بر سقف خانه (به ارتفاع ۱۳ فوت) تأکید خاصی نشان داد و لوله کشی و مجراهای هوا را به صورت روکار و در معرض دید باقی گذاشت. «ما تصمیم گرفتیم دیوارها را با آجر خشن و ساده بپوشانیم و به جای ستون‌های استاندارد از یک جایگزین طبیعی و پرداخت نشده استفاده کنیم.

«اتاق در اتاق» بالای آشپزخانه، می‌تواند به دفتر کار، اتاقک مهمان یا انبار دائمی تبدیل شود. یک جفت صندلی پایه بلند با تشک پارچه‌ای رابرت اَلن، در برابر کابینت‌های چوب برزیلی و تجهیزات فولاد ضدزنگ، وزنه‌های رنگی قابل توجهی به وجود می‌آورند. در معرض دید بودن مجرای هوا نیز عنصری از زندگی صنعتی را وارد فضا کرده است.

نردبان به صورت سفارشی و با ریشه گرفتن از شاخصه‌های دهه‌ی ۱۹۳۰ ساخته شده است.

برای تکمیل این مواد خام و طبیعی، الگوهای جسورانه‌ای از مخمل‌های راه راه، موهر و دیگر پارچه‌های زیبا و باشکوه، به اثاثیه‌ی اتاق نشیمن حال و هوایی مدرن و امروزی می‌دهند. کاناپه‌ای به رنگ سیب سبز و نیمکت با پوشش جیر نارنجی به اتاق جلوه‌ای تماشایی می‌بخشند و امکان گذری خوشایند از اتاق نشیمن به آشپزخانه را فراهم می‌آورند. در آشپزخانه صفحه‌ی سنگینی از گرانیت سیــاه رویه‌ی کابینت‌ها را می‌پوشاند و کاشی‌های لعابی براق دیواره‌ی بالای آن، نور و رنگ را بازتاب می‌دهند.

طراحی خانه با به کارگیری وسایل نورپردازی آلومینیومی و مجرای هوای روکار، یادآور انبارهای قدیمی است.

الگوی رنگی شامل رنگ‌های آبی و سبز نارنجی براق، شاهکاری از سبک «کهنه نو» در اتاق خواب اصلی پدید آورده است. دکوراسیونی از چوب تیره، پاسخگوی نیاز صاحب‌خانه به جا و فضاست و به راحتی در دیوار حائلی که به صورت سفارشی ساخته شده است، ادغام می‌شود.

مورتاگ‌نش با استقرار سنجیده‌ی حائل‌ها و جداسازها به اتاقها توازن و تعـــادل بخشیده و محیطی به وجود آورده است که هم باز و خوشامدگو و هم دنج و خصوصی است، چیزی که وجودش در آپارتمان‌هـای شهری ضروری به نظر می‌رسد.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار