بیانیه و تصاویری از آثار برندگان مسابقه سرزمین ایرانیان

به گزارش هنرمعماری آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی آیلند، در این مسابقه بین‌المللی که اسفند ماه ۹۶ فراخوان و در خرداد سال جاری داوری شده بود، توسط هیات داوران چهار اثر برتر و ۷ اثر قابل تقدیر انتخاب و در شامگاه سه شنبه پنج تیر سال جاری طی مراسمی معرفی شدند.

بنا بر این گزارش، اثر اول برگزیده این مسابقه، کاری از دفتر معماری ارش به مدیریت علیرضا شرافتی، دو اثر دیگر برگزیده که به صورت مشترک رتبه دوم را کسب نمودند کاری از حمیدرضا گذریان و شرکت هوبا دیزاین به مدیریت هومن بالازاده و اثر سوم برگزیده از کشور ایتالیا کاری از جیانلوکا پلوفو بود.

در بیانیه پایانی هیات داوری این مسابقه آمده است:
پروژه شماره ۳۹ با کسب ۴۲ امتیاز از طرف هیات داوران حائز رتبه اول شناخته شد. هیات داوران این پروژه را واجد ویژگی‌های ذیل می‌داند:
پروژه در امتداد تبدیل معماری به شیئی در آسمان با قابلیت تسلط بر چشم‌انداز و به منظور دیدن و دیده شدن تعریف شده است. پروژه از طریق خلق یک ابرسازه سعی در تلفیق شخصیت نمادین و تکنولوژیک کلان موضوع مسابقه در قالب یک راه‌حل معمارانه دارد.
پروژه شماره ۴۰ با کسب ۳۴ امتیاز از طرف هیات داوران حائز رتبه دوم مشترک شناخته شد. هیات داوران این پروژه را واجد ویژگی‌های ذیل می‌داند:
پروژه تنوع اجزای عملکردی را از طریق یک سقف یکپارچه به یک موجودیت واحد تبدیل می‌کند. فعال کردن سقف پروژه بع عنوان بخشی از عملکرد عمومی در کنار رابطه بصری سطوح مختلف و تنوع ارتباطات عمودی از نقاط قوت پروژه محسوب می‌شود.
پروژه شماره ۴۳ با کسب ۳۴ امتیاز از طرف هیات داوران حائز رتبه دوم مشترک شناخته شد. هیات داوران این پروژه را واجد ویژگی‌های ذیل می‌داند:
پروژه با تبدیل عناصر لنداسکیپ به اجزای عملکردی موجب خلق معماری شده است که کیفیت‌های آن در فضاهای بینابینی شکل می‌گیرد، انتخاب هوشمندانه مصالح و به طور مشخص سطوح انعکاس دهنده موجب تشدید این وضعیت شده است.
پروژه شماره ۲۳ با کسب ۲۸ امتیاز از طرف هیات داوران حائز رتبه سوم مشترک شناخته شد. هیات داوران این پروژه را واجد ویژگی‌های ذیل می‌داند:
پروژه با توجه ویژه به سازماندهی و طراحی روابط عملکردی و دسترسی‌های موضوع مسابقه الگوی مناسبی برای طراحی مجموعه‌های مشابه ارائه می‌کند، سازماندهی افقی پروژه در کنار عنصر شاخص عمودی منجر به تشدید وجه نمادین پروژه شده است.

 

قابل ذکر است هیات داوری این مسابقه متشکل از معماران برجسته کشور، سرکارخانم دکتر نشید نبیان و آقایان دکتر داراب دیبا (از پیشکسوتان معماری ایران و داور بین‌المللی مسابقات معماری)، مهندس رضا دانشمیر، مهندس محمد مجیدی و مهندس مهدی صیادیان بودند.

 

 

اثر برگزیده، رتبه اول

 

اثر برگزیده، رتبه دوم مشترک – هوبا دیزاین

 

اثر برگزیده، رتبه دوم مشترک – حمیدرضا گذریان

 

اثر برگزیده، رتبه سوم

۱۳۹۷/۴/۶ ،۰۷:۴۳:۴۹ +۰۰:۰۰۶ تیر ۱۳۹۷|دسته‌ها: گزارش, مسابقات|برچسب‌ها: , , , |