اعلام نتایج و نمایش آثار برتر مسابقه طراحی آرم (لوگو) جشنواره معماری ایران

به گزارش هنرمعماری آنلاین و پیرو از ” جوابیه دبیرخانه” مسابقه طراحی آرم جشنواره معماری ایران در باب تأخیر در اعلام نتایج که آبان ماه ۹۶ از سوی معمار نیوز منتشر شد، اکنون پس از گذشت ۱۷ ماه از تاریخ اعلام فراخوان، نتایج این رقابت به شرح ذیل از سوی دبیرخانه مسابقه اعلام گردید:

دبیرخانه جشنواره ملی معماری ایران طی بیانیه ای نتایج مسابقه آرم جشنواره ملی معماری ایران را اعلام کرد.
در این بیانیه آمده است: ضمن سپاس از هنرمندان و طراحانی که در مسابقه طراحی آرم جشنواره ملی معماری ایران شرکت نموده و با ارسال آثار خود در این رویداد مهم ما را یاری نمودند به اطلاع می رساند در طول مسابقه ۴۱۲ پروفایل جهت حضور در مسابقه ثبت گردیده است که جمعا ۱۳۳۶ اثر به دبیرخانه ارسال شد. در ارزیابی اولیه ۸۰۴ اثر از نظر فنی شرایط حضور در عرصه رقابت را پیدا نمودند. آثار راه یافته به مسابقه توسط هیات انتخاب دبیرخانه مورد ارزیابی قرار گرفته و ۲۸۰ اثربه مرحله نهایی و داوری اصلی ارسال گردید. داوران بخش نهایی این مسابقه اساتید قباد شیوا، ایرج اسکندری، مرتضی گودرزی دیباج، فهیمه پهلوان، امیر محمدخانی طی برگزاری جلسه ای مشترک ضمن ارزیابی و مقایسه آثار در مرحله نخست ۵۰ اثر سپس ۶ اثر و نهایت ۳ اثر حایز رتبه اول تا سوم را انتخاب نمودند. دبیرخانه جشنواره با پوزش فراوان از تأخیر پیش آمده در اعلام نتایج بدین وسیله اسامی آثار منتخب را به صورت رسمی به شرح زیر اعلام می دارد. هیات داوران ضمن سپاس و تقدیر از آثار تورج میربها از تهران، محسن اسفندیاری از تبریز و سعیده عظیمی ترامیانیان از مشهد آثار زیر را حائز رتبه اول تا سوم دانست.

نفرات برتر:
رتبه اول: مسعود عمویی از تهران
رتبه دوم: باقر جعفری از اردبیل
رتبه سوم: فرزاد زمانی از اصفهان

 جوایز نفرات اول تا سوم در آیین گشایش جشنواره ملی معماری ایران اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه آثار منتخب صورت نهایی آرم جشنواره را نشان نمیدهد لذا جهت تکمیل شدن و لحاظ نکات دبیرخانه با طراحان تماس گرفته خواهد شد. همچنین ۵۰ اثر منتخب داوران نیز در حاشیه جشنواره در یکی از نگارخانه های تهران به نمایش عموم در خواهد آمد.