اعلام مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیرامون طرح معماری ایستگاه معماری مترو حقانی (به عنوان مجتمع ایستگاهی)

نظر به این که : شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، در جلسه ۱۱/۲/۹۶ پیرو بند ب جزء۲ مصوبه مورخ ۱۹/۷/۹۵ شورای عالی شهرسازی و معماری (تصویب طرح ویژه اراضی عباس آباد تهران) و با توجه به گزارش بررسی  جلسه مورخ ۲۴/۱۲/۹۵ کمیته فنی تخصصی معماری، طراحی شهری و بافت‌های واجد ارزش (کمیته فنی ۳)، پس از استماع گزارش ایده اولیه اصلاح طرح مجتمع ایستگاهی حقانی، ضمن تائید کلیات، مقرر نمود:

۱- رعایت کلیه راهبردها، سیاست‌ها و ضوابط مندرج در سند مصوب طرح ویژه اراضی عباس آباد در جلسه مورخ ۱۹/۷/۹۵ شورای عالی شهرسازی و معماری مورد تاکید است.

۲- اعمال راهبردها و تدابیر ارتقاء دهنده نقش حمل و نقل عمومی و نفی راهبردها و اقدامات منتهی به افزایش سهم حمل و نقل خصوصی مورد تاکید و انتظار است.

۳- ماهیت معماری پروژه ضمن تبعیت از چهارچوب‌های اندیشه معماری معاصر کشور، مبتنی بر الگوهای معماری بومی و ایرانشهری (معماری خودی) پردازش شود.

۴- راهبردها، سیاستها و الگوهای اجرایی طرح براساس چشم انداز و ساختار فضایی اراضی عباس آباد  و ارتباط فضایی این اراضی با کریدور غرب به شرق در شهر تهران از اراضی لویزان تا پارک چیتگر، به همراه ملاحظات اکولوژیکی، طبیعت گرایی و انطباق با زمینه و بستر طبیعی از طریق پیش بینی فضای سبز پایدار (درختان با ریشه عمیق) از یک سو و توجه توام به سایر عوامل از جمله ارتباط با بافت پیرامون، ارتباط با باغ موزه دفاع مقدس و باغ موزه  جواهرات و ارتباط با خدمات و تجهیزات شهری و توجه به فعالیت‌های پیرامون از جمله پارک طالقانی، محور تجاری خیابان میرداماد، همچنین احیاء محور اصلی طرح ویژه و ایجاد گشایش فضایی در انتهای محور از سوی دیگر، تدوین و لحاظ گردد.

۵- اولویت اصلی در این طرح باید بر اهمیت مقیاس انسانی و غلبه عرصه عمومی، پاسخگویی به نیاز شدید به فضاهای عمومی شهری درجهت تامین منفعت شهر و عموم شهروندان باشد.

۶- بررسی جزئیات طرح به صورت مرحله به مرحله با رعایت چارچوب و ملاحظات فوق توسط کمیته فنی تخصصی معماری، طراحی شهری و بافت های واجد ارزش (کمیته فنی ۳) اقدام و نتیجه نهایی جهت تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ارائه شود.

لذا مقتضی است موضوع در اسرع وقت و با همکاری کلیه مراجع ذی ربط پیگیری، اقدام و به شورای عالی گزارش شود

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۸:۲۴ +۰۳:۳۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶|رویدادهای معماری ایران دسته بندی ها|برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار