اختتامیه جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران با عنوان احیاء

اختتامیه جشنواره عکس احیاء ۳۰خرداد ماه برگزار می شود
رییس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء، گفت: اختتامیه این جشنواره باحضور دکترمونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساعت ۱۶ چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه در محل همایشهای این سازمان برگزار می شود.
به گزارش هنرمعماری آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان در همین راستا، افزود: عکاسان، هنرمندان و چهره ها و شخصیت های مرتبط با حوزه احیاء بناهای تاریخی کشور، در این مراسم شرکت خواهند داشت و نفرات برگزیده بخشهای تک عکس، تلفن همراه، سری، تطبیقی و احیاگر عکس بناها در آلبوم های قدیمی در اختتامیه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
وی، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ اثر راه یافته به بخش نمایشگاهی جشنواره در محل دائمی نمایشگاههای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
جانفشان، تصریح کرد: نزدیک به ۱۴۰۰ عکاس در نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء شرکت داشته اند و ۵۸۸۳ عکس از بناهای تاریخی ۳۱ استان کشور به این جشنواره ارسال شده است که بخش قابل توجهی از این تصاویر مربوط به بناهای تاریخی کمتر دیده شده کشور هستند.
گفتنی است، نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران احیاء به همت صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور توجه بیشتر به ابنیه تاریخی کشور و عمومیت بخشیدن به فرهنگ احیاء بناهای تاریخی برگزار شده است.
توجه

عکاسان و هنرمندان گرامی می توانند پس از هماهنگی با دبیرخانه جشنواره در این مراسم حضور یابند.