احیای فضاهای شهری شرکت طراحی داخلی ک.ویکز

Urban Renewal

C.Weaks Interiors

تصویر بالا

این آشپزخانه‌ی قدیمی نسبت به معیارهای امروزی، کوچک به نظر می‌رسد، ولی استفاده‌ی مؤثر از فضا و عناصر تزئینی خلاقانه در ترکیب با هم، محیطی را به وجود آورده‌اند که هم برای آشپزی و هم برای گپ زدن لذت بخش است. پایه‌ی آهنی منحصر به فرد میز که از دروازه‌ی مزرعه‌ی ذرت ساخته شده، نقطه‌ی کانونی تزئینات آشپزخانه به شمار می‌رود و فضای خوبی برای جا دادن وسایل آشپزخانه فراهم کرده است.

شرکت طراحی داخلی ک.ویکز به جای آنکه بکوشد عناصری شاخص و تکراری، همانند نشانه‌های تجاری، در آثار خود به وجود آورد که بلافاصله معرف کار شرکت باشند، به هرپروژه به چشم اثری متمایز و منحصر به فرد می‌نگرد که با توجه به خواسته‌ها، نیازها و شیوه‌ی زندگی کارفرما شکل می‌گیرد.

تصویر بالا

نقاشیهای مدرن در کنار اشیای عتیقه و مبلمان اروپایی، ترکیب جالب توجهی پدید آورده‌اند. میز گرد گوشه‌ی اتاق، مرکز ثقل فضای نشیمن به شمار می‌آید.

فلسفه‌ی کار شرکت بر پایه‌ی ارتباط صادقانه و مستمر میان طراح و کارفرما استوار است؛ ارتباطی سازنده که موفقیت پروژه در گرو آن است. کیفیت و تمایز هرپروژه، جدا از دامنه و میزان بودجه‌ی آن، همواره مثال زدنی است.

محل پروژه: آتلانتا، جورجیا

تصویر بالا

آمیزه‌ای جالب توجه از تابلوها و اشیای تزئینی، به کنج کتابخانه شور و حال می‌بخشد. با آنکه بخش اعظم فضا به واسطه‌ی عتیقه‌ها و جزئیات معماری، ظاهری سنتی دارد، یک اثر هنر انتزاعی به فضا رنگ و زندگی می‌دهد.

تصویربالا

فضای آفتابگیری اتاق خانوادگی را به فضای بیرون مرتبط می‌سازد. کف پوش بافته شده‌ی کرم رنگ، برای فضایی با رفت‌وآمد فراوان، مناسب و زیباست. روکش پارچه‌ای صندلیها با نقشی غیرمعمول که ورود کریستف کلمب را به امریکا نشان می‌دهد، قدری جنبش و حرکت در فضا به وجود می‌آورد.

تصویر بالا

پیش بخاری سفارشی ساز جلوه‌ی خاصی به قفسه‌ی کتاب می‌دهد. کله‌ی شیر عتیقه که حروف اختصاری نام مالک روی آن حک شده است، کانون توجه این کتابخانه‌ی دنج به شمار می‌رود.

 

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۷:۵۱ +۰۳:۳۰ ۱۵ مرداد ۱۳۹۶|پروژه‌های معماری داخلی دسته بندی ها|برچسب ها: , , , , , , , |